9 грудня 2021 року у Києві Ірина Ключковська виступила з ключовою доповіддю на круглому  столі з питань захисту прав українців у Російській Федерації.  

Захід відбувся за участі представників органів державної влади України,  українських наукових інституцій та експертного середовища. Ініціатором його проведення виступили: Міжфракційне об’єднання      Верховної ради України “Українці у Світі”,  Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка” (МІОК) та Світовий Конгрес Українців. 

У ході дискусії учасники обговорили актуальне становище української громади у Росії, переслідування та порушення  їхніх прав, системну репресивну політику путінського, спрямовану на ліквідацію українських організацій у різноманітних регіонах РФ, насильницьку асиміляцію українців.   

Учасники також обговорили можливі шляхи та інструменти протидії агресивній політиці Кремля і необхідність об’єднання зусиль задля системної підтримки етнічних українців Росії  з боку України, послідовного відстоювання їхніх прав на міжнародній арені. 

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою чи не єдина інституція в Україні, яка послідовно впродовж років співпрацювала з громадами українців у РФ, а зараз  продовжує адвокаційну працю в Україні, ініціюючи  розробку Державної програми  підтримки українців Росії та програми репатріації.