Головна дійова особа української історії

21 лютого 2007 року о 16 годині в Міжнародний день української мови у приміщенні Львівського Палацу Мистецтв (великий конференц-зал) відбулася презентація монографії “Мова – краса і сила: суспільно-креативна роль української мови в ХІ – середині ХІХ століття” доцента катедри української мови Національного університету “Львівська політехніка”, депутата Львівської обласної ради Ірини Фаріон, а також презентація проекту “Намальована мова” мовно-мистецьких робіт студентів-архітекторів і дизайнерів НУ “Львівська політехніка”.

Ірина Фаріон у монографії стверджує, що мова не лише передумова буття людини і суспільства – вона основа його творення упродовж століть. Унікальність і феноменальність української ситуації у тому, що не держава була на сторожі мови, а мова забезпечила собою всі можливості для відродження нації та держави. Авторка зображає мову як головну дійову особу української історії. Як вдавалося мові творити націю та державу? Відповідь на це запитання віднайдете на сторінках цієї праці.

Презентовані студентські плакати відображають розуміння мови як чинника національної безпеки та духовних кордонів нації. Вони спрямовані на утвердження державного статусу української мови та проти антиукраїнської мовної політики в державі.

Організатори: Національний університет “Львівська політехніка”, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”; Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, Всеукраїнське об’єднання “Свобода”.