У час, коли Україна героїчно протистоїть російським загарбникам, ми, українці, як ніколи відчуваємо підтримку дружніх країн. Чорногорія стала однією з тих, хто з першого дня російсько-української війни чітко заявив про свою тверду позицію і висловив протест проти загарбницької політики РФ. А українці Чорногорії разом із працівниками Посольства України та місцевими активістами розгорнули кампанію щодо збору гуманітарної допомоги, інформаційної підтримки, допомоги біженцям та проведення антивоєнних акцій у різних містах країни.

Вже у перший день російської експансії, 24 лютого 2022 р., українці Чорногорії провели перед Посольством Росії акцію протесту проти війни. Учасники заходу вигукували «Путін, геть від України!», «Перемога за нами!» та співали гімн України.  

Акція проти війни перед Посольством Росії в Чорногорії, Подгоріца, 24.02.2022

Наступного дня, 25 лютого, перед Посольством України в Чорногорії відбулася акція на підтримку України.

Акція на підтримку України перед Посольством України в Чорногорії, Подгоріца, 25.02.2022

27 лютого 2022 р. на заклик Консула України в Чорногорії Михайла Шматова в Подгоріці відбувся марш солідарності з Україною. Учасники мітингу пройшли центральними вулицями міста, висловлюючи протест проти війни в Україні. На плакатах і транспарантах, які вони тримали в руках, були антивоєнні гасла «Українці чинитимуть опір», «Путлера під суд», «Слава Україні», «Ні війні!», «#Hands off Ukraine», «No War» та ін.