На Суспільному з’явився матеріал, присвячений розмовному клубу “Говорімо українською!”, який ось-ось розпочне допомагати нашим співгромадянам долати мовний бар’єр та з комфортом переходити на українську. Повний текст доступний за покликанням: https://suspilne.media/219971-u-ludej-pelena-z-ocej-zletila-ak-u-lvovi-navcatimut-pereselenciv-ukrainskoi-movi/

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ “Львівська політехніка” запускає розмовний клуб “Говорімо українською!” у співпраці з Департаментом освіти та науки Львівської ОДА. На заняття запрошують переселенців, які бажають перейти на українську мову й потребують практики спілкування. Детальніше про проєкт Суспільному розповіла директорка Інституту Ірина Ключковська.

“Ми подумали, де ми можемо бути максимально ефективними для України. Цей напрям нам підказало саме життя, — пояснила, звідки народилася ідея, Ірина Ключковська. — Львів прийняв понад 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Коли ми йдемо додому з роботи, чуємо, що мовлення тут дуже змінилося. Багато російської мови. Але люди переходять на українську, відповідаючи на запитання. Навіть вибачаються, що не можуть говорити нею”.

Охочим узяти участь у клубі безкоштовно допомагатимуть долати цей мовний бар’єр і вчитися вільно володіти українською. Уроки розраховані на дорослих віком від 17 років. За два дні Інститут отримав майже 350 заявок від людей різних професій і з різних регіонів, зокрема з Харкова, Маріуполя, центральної України, та навіть тих, хто евакуювалися до інших країн.

Читати далі: https://suspilne.media/219971-u-ludej-pelena-z-ocej-zletila-ak-u-lvovi-navcatimut-pereselenciv-ukrainskoi-movi/