У цей надскладний для України час кожен українець, де б він не жив, усвідомлює свою особисту відповідальність за долю Батьківщини, за наших воїнів, дітей , літніх людей, внутрішньо переміщених осіб, біженців. Кожен робить, що може. У кожного свій фронт. Як показує життя, війна з агресором змобілізувала не лише українське суспільство, але й весь український світ.

Українці у Таїланді також долучаються до глобального руху «Stand with Ukraine».

Не маючи офіційно зареєстрованої громади, їм вже ж вдалося згуртувати українську спільноту «Діаспора українців Таїланду» і , активно взаємодіючи , включитися до волонтерської роботи для допомоги Україні.

З перших днів широкомасштабного наступу, ця малочисельна група наших співвітчизників розпочала

  • акції протесту перед посольством росії, вимагаючи припинення війни.

Активно збирає гуманітарну допомогу. На своїй сторінці у соцмережах активістка групи Діаспора українців Таїланду Yaroshevska Larysa пише: «Шановна діаспора і друзі Украіни. Я дуже вдячна всім вам за вашу активну благодійну допомогу. Разом з вами ми зібрали 530,063 Бат. Із них витратили 525,112.5 бат. Залишок на рахунку 4950.50 Бат. Звіт прикладаю. На сьогодні вирішено питання відправки гуманітарної допомоги. І далі – «Дорогі друзі нам з вами та Evhen Khort вдалося зібрати 213250 Бат ЗА ОДНУ ДОБУ!!! Ви прекрасні. Ми вже закупили медичні засоби тактичної медицини – те що нагально потрібно нашим медикам і військовим і чого дуже не вистачає. Будемо відправляти якомога швидше».

До збору коштів активно долучаються тайці.

Загалом громадяни Таїланду зібрали понад 5 мільйонів 300 тисяч бат, які посольств України в Таїланді перерахувало Національному банку України для допомоги людям українцям, які постраждали у війні..

  • Працює зі ЗМІ, з усіма каналами, до кого може достукатись, поширюючи правду про злочинні дії агресора, протидіючи російській дезінформації та маніпуляціям, щоденно надсилаючи інформацію про військові злочини та тероризм російських фашистів в Україні.

  • Взаємодіє з тайськими організаціями, з монахами, з політиками, з антивійськовою демократичною партією. Так Міністерство закордонних справ Таїланду передало Україні фінансову допомогу у розмірі 2 мільйонів бат. А тайські монахи оголосили про акцію протесту під посольством країни агресора аж до моменту завершення війни.

Активісти з особливим теплом говорять про підтримку від Почесного консула України у Тайланді Банг Он Джансатхіа.

Гуманітарну допомогу вдається пересилати малими партіями. Фінансову підтримку надсилають на рахунки ЗСУ та посольства. Українці стукають у всі двері. Зараз розпочалися перемовини з тайцями про створення неприбуткової компанії «Український дім», що дало б кращі можливості для консолідації громади та взаємодії.

Нам вдалося поспілкуватися з адміністратором групи у ФБ «Діаспора українців Таїланду» Roman Vasylyovych. За його словами у цій країні постійно проживає приблизно 1000 українців. Ще 3 000 не змогли покинути Таїланд через війну. «Дехто тут – довгожителі та експати, дехто – туристи, хтось має знання та свій досвід, а хтось знає цю країну зі слухів та публікацій в інтернет», – зазначає він. Роман намагається чітко структурувати роботу українців та окреслити правила роботи. У своєму зверненні він пропонує: 1. Організовувати спільні збори активістів з метою чіткого розподілу обов’язків. 2. Працювати з пресою. Рекомендація: керуватися виключно інформацією від українського уряду та МЗС «Даючи інтерв’ю, -пише Роман, – ви представляєте не тільки себе, ви представляєте нашу націю, нашу країну та нашу громаду в Таіланді». 3.Взаємодіяти з тайцями. Рекомендація: дистанціюватися від політичних протистоянь у країні проживання, адже за участь іноземців в політичних акціях – є кримінальна відповідальність згідно з тайським законодавства. 4. Організовувати мітинги та акції перед посольством країни- агресора виключно з метою привернення уваги тайських ЗМІ. 5. Використовувати виключно українську мову у соцмережах.

Українська громада Таїланду працює! Українська громада разом з усім українським світом!

Джерела:

https://www.facebook.com/groups/ukrainianthai.diaspora

https://www.facebook.com/LoraThai

https://www.facebook.com/natalka.beshta