Дорогий друже,

Коли ти будеш у Львові, або просто завітаєш до Шевченківського гаю, зайди до Саду Світового Українства.  Весною він вкривається тендітним квітом яблунь, вишень , черешень. А літом вже через три місяці після його висадження подарував нам свій перший плід – дерево українців Латвіі вродило яблуко.
Але сад ще дуже молодий і потребує нашої пильної уваги і турботи. Мусимо разом  його доглядати,  бо «Громада – великий чоловік» і може багато. Звертаємося до вас з закликом долучитися до впорядкування Саду Світового Українства. Хто хоче приєднатися до цієї справи, просимо зголошуватися до МІОКу.

 


13 квітня 2010 року вперше в Україні та вперше у світі було закладено
САД СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА

Українці всього світу! НамСвітового Українства Сад! –
Кожен своє дерево тут мати рад.
Не для статків, певно! Справді, ні, –
Аби вглиб вростали корені міцні…

Пригортатися своїм тонкім гіллям,
Що Вкраїни небо звеселить
І плодами рясно забринить…

Гай Шевченка! – Український гай
Світове Вкраїнство зустрічай!
Хай лунає тут щасливий сміх,
Хай той сад з’єднає українців всіх!

Надія Макулович

Сам Господь Бог благословив цю акцію сонячною весняною погодою.

У музеї народної архітектури та побуту, що у Шевченківському Гаю, місці велелюдному, яке так люблять львів’яни і гості нашого міста, було висаджено 40 саджанців дерев – яблунь, вишень і черешень. Коло кожного з них – табличка: дерево українців із вказаною країною їх проживання.

Особлива духовна атмосфера панувала на цій акції, що приурочена до ІІІ Міжнародного конгресу «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті: сучасний вимір, проекція у майбутнє», що відбудеться у Львові в червні 2010 року.

Львівські студенти та молоді люди українського походження, що приїхали вчитися до нас із Бразилії, Сербії, Росії, Казахстану, Лівану, з хвилюванням садили саджанці. Своє дерево посадили Андрій Садовий, міський голова Львова, Юрій Бобало, ректор «Львівської політехніки», Лариса Івшина, головний редактор газети «День» і, звичайно, основні герої події – працівники МІОК.

Зробили лише перший крок – висадили дерева, що символізують красу, силу і єдність світового українства.

Але ми, працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, добре усвідомлюємо, яка велика відповідальність лежить на нас, аби цей Сад перетворився на доглянуте красиве місце, до якого йтимуть українці з України  та українці з усього світу.

Проект «Сад світового українства», що розрахований на кілька років, матиме для усіх нас велике пізнавальне значення. Люди, що приходитимуть у Сад зможуть побачити і переконатися, що Україна не завершується на своїх кордонах. Український простір переступив їх і сягнув усіх континентів, на яких живуть і працюють 20 млн. українців. Це вони, працею і стараннями, утверджують добре ім’я нашої Держави у країнах свого проживання. І Україна мусить пізнати своїх синів і дочок, що не загубилися у світах і впродовж століть відчувають своє українство.

«Сад світового українства» – ще один крок на шляху реалізації Проекту Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою «Відкриймо для України українську діаспору»

Перед нами ще велика робота у пошуках коштів для облаштування саду, в залученні широкої громадськості, молоді.

Але ми переконані – Сад буде цвісти і плодоносити!