Світову спільноту стривожила інформація про заборону використовувати 8–9травня у Берліні національну символіку. Місцева влада заявила, що зробила це для того, аби не дозволити прихильникам росії перетворити 77-річчя з дня визволення Європи на урочистості з приводу вторгнення в Україну, а також запобігти можливим провокаціям. У заяві йшлося як про російські, так і проукраїнські прапори, заборону виконувати маршові чи військові пісні, слогани. Із заяви стало зрозумілим, що ми не зможемо у ці важливі для нашої історії дні розгорнути свій прапор, щоб віддати честь вбитим і закатованим українцям. Нагадаємо, що Україна – одна з націй, які найбільше постраждали у Другій світовій війні. Тоді загинуло щонайменше 8 мільйонів українців, з них – 5 мільйонів цивільних. Світ має про це пам’ятати! Вразило і прирівнювання нашого прапора до прапора країни-агресора.

Посол України у ФРН Андрій Мельник як завжди блискавично зреагував і висловив обурення цією забороною: «Про те, що у німецькій столиці заборонено публічно носити український прапор, як і російський, під яким день і ніч здійснюються найтяжчі військові злочини проти мирного українського населення, та десятки тисяч українців, жінок та дітей холоднокровно вбивають, це величезний скандал. Це не тільки свідчить про відсутність розуміння ситуації, це катастрофічне політичне рішення».

Віцепрезидентка українсько-німецької асоціації Ukraine Future Ганна Прайне-Косач розповіла, що ще два тижні тому українська громада в Берліні отримала дозвіл на проведення акції, але ввечері 6 травня поліція Берліна надіслала документ про заборону символіки. Тож організатори змушені були шукати юридичні шляхи розв’язання цього питання.

Це рішення обурило і частину німецького суспільства. Зокрема, представник партії ХДС Кай Вегнер написав: «Український прапор символізує боротьбу за свободу – як можна було в Берліні забороняти його?», а генеральний секретар цієї партії в Берліні Штефан Еверс зауважив: «Це рішення Сенату є ганьбою для Берліна. 8 травня нагадує нам: ніколи знову! І тому потрібно дозволити проявити солідарність з жертвами російської агресії, – особливо сьогодні і особливо в цьому місці».

У неділю, 8 травня 2022 року, о 12 годині відбулася урочиста церемонія біля Меморіалу в Тіргартені. Біля пам’ятника зібралося багато людей. Вони були одягнені у жовто-синіх кольорах. Українські активісти розгорнули прапор України з багатьма написами. Поліція спочатку вимагала згорнути стяг, а потім сама взялася «допомагати» українцям це зробити.

Як бачимо, німецьке суспільство, зокрема влада, має різні погляди на війну в Україні. Тож нашим завданням є допомогти Посольству України у Німеччині подолати ці бар’єри.

Джерела:

https://www.facebook.com/UkrBotschaftBerlin/

https://www.dw.com/uk/berlin-hotuietsia-zapobihty-zitknenniam-i-provokatsiiam-8-9-travnia/a-61711554

https://www.dw.com/uk/posol-ukrainy-poklav-vinok-do-memorialu-radianskykh-voiniv-u-berlini/a-61724672

https://ukrinform.ua/rubric-polytics/3478210-u-berlini-posol-ukraini-vzav-ucast-u-ceremonii-pokladanna-vinkiv-do-memorialu-v-tirgarteni.html