Світовий Конґрес Українців закликав увесь світ бойкотувати 9 травня, яке росіяни святкують як День перемоги, започаткувавши глобальну кампанію #RussianShameDay. Відповідний напис з’явився на будівлі, яка знаходиться на Таймс Сквер у Нью-Йорку. «Ми закликали всіх українців та друзів України по всьому світу вийти на вулиці в знак протесту проти російського неофашизму під гаслом #ДеньРосійськоїГаньби. Просимо долучитися до акції в соціальних мережах, використовуючи та показуючи фотодокази звірств, які вчиняє російська армія в Україні. Український Світовий Конґрес просить об’єднатися, зганьбивши Росію за її агресію проти України. 9 травня для Росії не День Перемоги, 9 травня – День Сорому для російського народу» – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

Марш солідарності з Україною в Бельгії. Брюссель, 8 травня 2022 р. Відео: UkrinformTV

Ініціативу СКУ активно підтримали наші співвітчизники в усьому світі. 8 та 9 травня 2022 р., під хештегами #RussianShameDay та #StandWithUkraine, на велелюдні акції проти війни в України та задля вшанування пам’яті жертв Другої світової війни вийшли українці Австрії, Албанії, Аргентини, Бельгії, Болгарії, Бразилії, Греції, Іспанії, Італії, Ірландії, Канади, Кіпру, Кореї, Литви, Малайзії, Мальти, Мексики, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, ПАР, Польщі, Португалії, США, Тайланду, Туреччини, Чехії, Швейцарії, Швеції та багатьох інших країн.

Українці закордоння разом з усіма небайдужими громадянами країн їхнього проживання протестували проти звірств російських неофашистів в Україні. Люди виходили на вулиці міст з національною символікою, співали гімн України та популярну стрілецьку пісню «Ой у лузі червона калина», аби привернути увагу всього світу до кривавих подій у Центрі Європи! Вони прагнули донести, що гасло «Ніколи знову!», яким упродовж 77 років прикривалася рф, сьогодні звучить як «Є тепер і буде знову!» Вони вийшли на мітинги, щоб на цілий світ заявити: 9 травня – не День перемоги, а День ганьби усієї росії. Учасники акцій вимагали зупинити війну в Україні, припинити вбивства цивільних і військових, розслідувати і покарати винних за катування українців, закликали уряди своїх країн врятувати наших героїв – захисників Маріуполя.

Українці цілого світу об’єдналися у День пам’яті, щоб сказати: «Разом ми – сила! Україну не здолати! Слава Україні! Героям Слава!»

Джерела:

Міністерство закордонних справ України

https://timesofmalta.com/articles/view/ukrainians-in-malta-hold-poignant-russian-shame-day-protest.953482

https://www.facebook.com/euromaidanpress.en/photos/pcb.1947276918789434/1947274255456367/

https://www.facebook.com/ukraile

https://www.facebook.com/groups/stopkillingukrainians2022

https://www.youtube.com/channel/UCaDkCK6iFHPE0lmpaYL-WxQ

https://www.facebook.com/UkrainianActionIreland/posts/118880427472168

Ukrinform TV

https://www.ukrinform.ua/rubric-uarazom

Ukrainian Action in Ireland