Неможливо залишатись осторонь від тих жорстоких реалій, які охопили Україну наприкінці зими 2022 і тривають і досі. Росія, країна-агресор, напала на суверенну державу і продовжує тероризувати її. У поєдинку Давида проти Голіафа складно обійтись без помочі збоку. Саме тому безліч країн світу, а особливо українці звідти, намагаються будь-якими методами підтримувати свою рідну землю в боротьбі проти рашистів. Важко не згадати діаспорян Австрії, чия підтримка розпочалась ще за кілька днів до повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли вже було зрозуміло, що війна, яка триває вже вісім років, виходить на новий, більш кривавий і агресивніший рівень.

Так, уже 19 лютого у Відні, в архієпископському катедральному Соборі Святого Стефана (Штефансдом) відбулася екуменічна молитва за Україну, де крім українців, були присутні люди, що просто занепокоєні долею нашої держави і Європи загалом.

Джерело: Укрінформ

За більше, ніж два місяці українсько-російської війни у Австрії відбулось безліч мітингів. Спершу, 25 лютого близько сотні людей зібралися на площі Мінорітенплатц, де розташована будівля австрійського МЗС, а також знаходяться поруч офіси президента та канцлера Австрії. Учасники протестів вимагали закрити небо для росії, надати допомогу українцям, ввести санкції для країни-агресора, і не мовчати про те, що відбувається. Метою мітингу, де були присутні не тільки українці австрійської діаспори, а й люди різних національностей, було показати приклад і протистояти насильству, сказати, що мир і свобода наші найвищі блага.

Наступного дня, а саме 26.02.2022 розпочався протест біля будівлі посольства РФ у Відні. На ньому ж проголошувались ті самі гасла, що раніше, також важливим повідомленням, яке прагнули донести протестувальники, був заклик для росіян виходити на вулиці своїх міст з протестом проти війни, оскільки “мовчання означає співучасть”. Як також заявив один зі спікерів, для російського посольства та російських фірм в Австрії “закінчилися спокійні дні”. Під час цього мітингу прозвучав гімн України, учасники демонстрації активно скандували гасла з підтримкою нашої держави та із засудженням російської агресії. Зокрема, особливо гучно всі кричали вже легендарну відповідь російському військовому кораблю українських прикордонників, які героїчно обороняли острів Зміїний. Після мітингу під посольством учасники перемістились до Площі прав людини, де була запланована вже інша акція солідарності з Україною, під час якої до колони в синьо-жовтих кольорах приєднувалися перехожі, щоб засвідчити підтримку українському народу у його протистоянні російським окупантам.

Кількість учасників демонстрації солідарності з Україною налічувала приблизно 5-7 тисяч людей.

Важко передати той біль, ту тугу, що переживали українці, однак це відчувалось в їхніх промовах, де часто зі сльозами на очах, вони розповідали про жахливі обстріли українських міст російськими військами. Вони просили тільки одного – допомоги від світу в боротьбі проти нелюдської, сатанинської сили, навіть на багатьох плакатах протестувальників можна було спостерігати порівняння Путіна з Гітлером, їхню схожість.

Того ж дня відбулась акція «Море вогнів для миру», де тисячі людей вийшли на вулиці Австрії у знак проти нападу Росії на Україну. Учасники цього дійства закликали до миру, закриття неба для агресора.

Джерело : zeitimbild

04.03.2022, будівлю архієпископського кафедрального Собору Святого Стефана (Штефансдом) у Відні підсвітили кольорами Державного прапора України в знак солідарності столиці Австрії з українським народом.

Джерело: Укрінформ

14 березня, у центрі Відня відбувся ще один потужний багатотисячний марш на підтримку України. Основна вимога – зупинити російську агресію проти українського народу. Протестувальники намагаються донести до світу, що війна в Україні — це не проблема України, а проблема світового рівня! З промовами перед учасниками акції виступили також і очільник дипмісії України в Австрії та австрійські депутати. Присутні вшанували пам’ять усіх українців, які загинули внаслідок російської агресії, а державний гімн України виконала акапельно солістка Національної опери України Сусанна Чахоян.

Важливим для згадки є пікет українською громадою, що відбувся 21 березня під штаб-квартирою банківської групи Raiffeisen Bank International (RBI) у Відні. Його основною вимогою було припинення роботи дочірньої компанії RBI в росії, оскільки ця діяльність фінансує військову машину путіна, підживлюючи війну рф проти України. У ході демонстрації відбулося кілька емоційних виступів із закликами до RBI припинити підтримувати агресора. Учасники акції тримали плакати з написами “Raiffeisen Bank, припиніть підтримувати путіна!”, “Не підтримуйте російські бомби!”, “Виходьте з росії, зараз!”, “Бомби, які ви оплачуєте, можуть колись впасти і на ваш будинок”, “Жодного бізнесу з диктатурою!” та інші.

Ще одним із напрямків діяльности австрійської діаспори є допомога біженцям.

Неоціненну поміч Австрія надає для вимушених переселенців. Зокрема, священик та громада парафії Великомучениці Варвари австрійської столиці за лічені дні зібрали цілу вантажівку найнеобхіднішого: їжа, дитяче харчування, засоби гігієни для дорослих і дітей, білизна, ковдри, рушники, постіль, одяг та взуття, медикаменти, корм для тварин. Гуманітарний вантаж спрямували у зони активних бойових дій та на потреби біженців.

Збори коштів на потреби ЗСУ та біженців здійснюються за допомогою благодійних концертів. 19 березня, на стадіоні “Ернст-Хаппель”,у Відні, пройшов благодійний музичний концерт Мегаконцерт “We stand with Ukraine” на підтримку України(“Ми стоїмо разом з Україною”) за участю провідних австрійських музичних виконавців, який тривав десять годин. 14 австрійських виконавців відмовилися від гонорарів для того, щоб якомога більше зібраних коштів було спрямовано на благодійність.

Джерело: Укрінформ

27 березня, на центральній площі Відня Гельденплац (“Площі героїв”) пройшов масштабний благодійний концерт на підтримку України, під час якого також було показано звернення Президента України Володимира Зеленського і звучали заклики зробити добровільні пожертви на потреби українців, які постраждали від війни.

Заслуговує нашої уваги і потужна акція «порожніх візочків», що відбулась 2 квітня у центрі Відня на площі Шварценбергплац. Таким чином мешканці Відня хотіли вшанувати пам’ять про дітей, які загинули внаслідок російського вторгнення в Україну. Під час події не виголошувалися промови через гучномовці, не було скандувань. Люди привезли дитячі візочки, іграшки, ляльки та взуття, вишикувавши їх у кілька рядів – загалом 158 символів, за кількістю загиблих українських дітей

14.04.2022 у Відні відбулася мовчазна акція проти сексуального насильства російських військових над українцями. У ній взяли участь близько 60 дівчат, які були одягнуті в білі сукні зі слідами «крові», які стали символом жертв насильства. Цей протест відбувся вже на славнозвісній площі Штефансплатц у центрі міста. Основним меседжем, який прагнули донести протестувальниці, було звернути увагу на ці невимовно жахливі злочини перехожих та не дати викриттю злочинів у Бучі, Ірпені, Гостомелі та в інших українських містах зникнути з інфопростору, адже, на думку учасниць перформенсу, зло має бути покаране!

Важливим є також згадати про допомогу від організації «Caritas Wir helfen», яка продовжується з початку війни. Насамперед вони займаються збором коштів для військових, та найнеобхідніших речей для вимушено переселених осіб: продукти харчування, медикаменти, питна вода, паливо, одяг.

Джерело: Caritas Wir helfen

Таким чином, екстрена допомога з Австрії зараз становить 17,5 мільйонів євро, З цієї суми 1 мільйон євро було виділено Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ), а по 750 000 євро – Австрійському Червоному Хресту та Карітасу на надзвичайну гуманітарну допомогу. Крім того, МВС направило в Україну дві колони з терміново необхідними касками та бронежилетами, а також 100 тис. літрів пального для цивільних сил.

Додаткові 15 мільйонів євро тепер надійдуть до МКЧХ, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та австрійських неурядових організацій в Україні.

Щодо чисельності допомоги, то Україні було передано 10 300 касок, 550 захисних жилетів, 200 000 літрів дизельного палива, 600 виробів медичного призначення, 40 тис. коробок медикаментів

За словами міністра внутрішніх справ: «За останні два календарні тижні було завантажено та перевезено 170 тонн допомоги – загальний обсяг за ці два тижні склав близько 660 м³». Жилети були доставлені зі запасів МВС, Мін’юсту та Міноборони для захисту цивільних організацій допомоги в Україні, додає Карнер. “Крім того, на вихідних почали перевезення 200 тисяч літрів дизельного палива в Україну. Перші три автоцистерни вже виїхали з Австрії до українського кордону”. Також готуються транспортні засоби допомоги з провінцій Нижня Австрія, Штирія та Тіроль. «Понад 600 виробів медичного призначення та близько 40 тисяч коробок з ліками будуть оперативно відправлені в Україну».

Отже, як бачимо, допомогають Україні в цій страшній та кровопролитній війні не тільки українці Австрії, а й просто люди, які не можуть залишатись байдужими, допоки деінде скоюються злочини такого масштабу. Боротьба добра зі злом триває! З нами світ! З нами Бог! Все буде Україна!

Джерела:

https://start.wien.gv.at

https://synod.ugcc.ua/data/u-golovnomu-sobori-vidnya-proyshla-molytva-za-ukraynu-8149/

https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-world/3416680-avstria-zbilsue-gumanitarnu-dopomogu-ukraini.html

https://www.instagram.com/caritaswirhelfen/

https://lb.ua/world/2022/03/28/511294_vidni_organizuvali_blagodiyniy.html

https://www.instagram.com/p/Cag5BS8KXlQ/?utm_medium=copy_link

https://www.ukrinform.ua/rubric-uarazom/3457914-u-vidni-vidbulasa-akcia-proti-nasilstva-rosijskih-vijskovih-nad-zitelami-ukraini.html

https://www.pravda.com.ua/news/2022/04/11/7338711/

https://www.eurointegration.com.ua/news/2022/04/9/7137544/