Зазначимо, до участі в Розмовному клубі «Говорімо українською!» зареєструвалися понад 800 осіб. Для зручності роботи їх розділили на 40 груп. 90-хвилинні заняття відбувалися двічі на тиждень дистанційно (на платформі «Зум») у три зміни: вранці, в обід і ввечері. МІОК організував цю ініціативу за сприяння Департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

Подяки від студентів розмовного клубу «Говорімо українською!»

Оксана Бурмістрова (Запоріжжя):

«Привіт із Запоріжжя! Хочу висловити величезну вдячність організаторам і викладачам цього крутезного проєкту. Ваша праця неоціненна.

Окрему подяку хочу висловити викладачеві Степанові Антонюку за творчий підхід до занять. Це неймовірна, приємна, освічена людина. ДЯКУЮ!!! І вже сумую за заняттями».

Анна Ліпленко (Кривий Ріг):

«Щиро дякую пані Оксані Гордій за цікаві й незабутні заняття , за досвід , котрий отримала я й інші учасники групи. Дякую за підтримку одногрупникам – слухачам групи А-2. Ви в серці моєму назавжди! Дякую!!!! Слава Україні!»

Олена Вовченко (Запоріжжя):

«Запоріжжя дякує всім організаторам розмовного клубу! Окрема подяка пані Галині Хлипавці за її професіоналізм та чудову атмосферу на заняттях!»

Сергій Гармаш (Дніпро):

«ЩИРО ДЯКУЮ п. Галині Хлипавці і колегам по групі – в нашій групі була дуже світла, сонячна і тепла атмосфера. Крім вивчення української мови ми ще й поринули в поезію, історію України і її Героїв !!! Це було дуже потрібно і актуально!!!»

Олена О. (Донецьк):

«Дякуємо пані Ользі Дмитровській за наше щире спілкування і нові знання про сучасну українську літературу, культуру і історію».

Євгенія Смолінська (Пижівка, Хмельниччина):

«Велика вдячність організаторам, за те що створили такий клуб! Було дуже цікаво й пізнавально! Окрема подяка Марії Пишній, їй присвячую такі слова:

Зробили внесок немалий,

Бо мові нас учили!

Ви дали поштовх нам міцний

І впевненість вселили!

Дякую!»

Тетяна Лутчак (Київ):

«Щиро Дякую Олені Мицько. Всі заняття проводилися змістовно, цікаво. Хочеться продовжити».

Ленмара Мамутова (Ізмір, Туреччина):

«Щиро дякую організаторам за велику працю, яку виконано ними для створення клубу “Говоримо українською”. За тепло та професіоналізм викладача нашої групи Оксані Трумко окрема подяка. Сподіваюся продовжити і далі вчити українську з вашою допомогою!»

Інна Соловйова-Жернова (Марганець, Січеславщина):

«Щира подяка Назару Данчишину та всім викладачам! Ви найкращі ! Успіху вам, нових звершень!»

Олеся Церковняк-Городецька (Київ):

«Щиро дякую, пані Галині Швець, прекрасний викладач, цікаві матеріали, чудова організація уроків. Дякую!»

Лариса Матвієнко (Київ):

«Щиро дякую МІОК за організацію такого потужного проекта . Особливо хочу подякувати Назаревич Лесі нашому куратору за її цікаві уроки. Ми не тільки вчилися розмовляти, говорити українською , но і пізнавали історію, культуру нашої України. Я буду сумувати за вашими уроками, пані Лесю».

Ганна Лукашевич (Київщина):

«Це було цікаво, корисно й дуже своєчасно! Щиро вдячна за таку чудову нагоду відчути іще раз, що ми сильна нація, яку об’єднує мова. Я навчалася у групах декількох викладачів і викладачок: пані Аліни Андрусенко, пані Ганни Швець і пана Назара Данчишина. На мою думку, усі зарекомендували себе як професіонали своєї справи: цікаво подають матеріал, заохочують до пізнання і дають багато корисних порад. Бажаю МІОКу, усім вчителям та викладачам успіхів й мирного неба над головою. Слава Україні!»

Олег Миргородський (Дніпро):

«Дякую за ініціативу всім організаторам – фантастична праця! Особиста подяка Степану Антонюку – професійна робота і дружелюбна тепла атмосфера! Певен, завдяки таким проєктам, українська мова защебече на всьому просторі нашої України!»

Людмила Старовойтова (Черкаси):

«У Біблії написано, що перемагають не кількістю воїнів і не силою, а Духом Господнім. Тому дуже важливо розмовляти українською! І любити Україну! І робити все, що ми можемо для нашої перемоги!»

Ірина М. (Севастополь):

«Щира подяка МІОК за надани можливості, а нашої викладачці, пані Галині Сокіл за творчий підхід та душевну теплоту, якою вона щиро ділилася з нами кожного уроку. Мы отримали чудовий досвід і подолали мовний бар’єр. Найважливіше: це є дуже важливою підтримкою в наш важкий час».

Тетяна К. (Донецьк):

«Шановні педагоги Розмовного клубу! Щиро дякую вам всім за ваш труд і такий внесок в прискоренні нашої перемоги. Дякую Оксані Папіж, викладачеві з української мови у нашій групи. Завдяки пані Оксані я почала розмовляти виключно українською мовою, читати українських письменників і слухати наші українські пісні. Скільки ще цікавих творів і фільмів українських митців очікують мене для прочитання та перегляду. І я тепер навіть не уявляю, як я можу обійтись без нашого спілкування у клубі по вівторках і четвергах. Велике дякую Вам за Вашу роботу!»

Олександра Соснова (Запоріжжя):

«Щиро дякую за таку чудову програму!

Окрема подяка Оксані Горді – чудовій і щирій людині!!!

Це лише початок, але поштовх здійснений. Головне – не зупинятись.

Всім здоров’я, натхнення і миру!

Все буде Україна!»

Світлана П. (Енергодар):

«Дякую нашій викладачці, приємній людині Оксані Дідух».

Інна Шаповал (Суми):

«Велика подяка організаторам Клубу та керівнику нашої групи пані Ользі – Оля Дмитровська за щире, цікаве й плідне спілкування! 💙💛 Все буде Україна!»

Олена Таратута (Київ):

«Щиро дякую організаторам клубу, дівчатам групи А2, нашому викладачу, пані Оксані Горда ❤️ завдяки Вам ці 2 місяці занять були віддушиною для нас і хоч трохи відволікали від війни та тузі за домом💙💛 Щиро дякую🙏».

Наталія Капшеєва (Запоріжжя):

«Дуже дякую пані Аліні Андрусенко та пану Назарові Данчишину! Це прекрасні викладачі, які роблять величезний внесок у розвиток української мови!

Ваші уроки завжди були цікаві та спонукали до легкої розмови! Чекаю на продовження курсу або схожі проєкти!»

Нелля Донченко (Харків):

«Щиро вдячна викладачам Назарові Данчишину й Оксані Карпляк за надзвичайно цікаві заняття. Назавжди лишаюсь Вашою ученицею. Ви професіонали!»

Ольга Омельченко (Одеса):

«Хочу сказати слова подяки Назарові Данчишину. За те, що Ви розбудили в мені патріотичну любов до України. Я завжди знала, що я одеситка, але зараз я Українка, я душею відчуваю, що є Україна і я її частинка. У нас у сім’ї немає вишиванок. Але я обов’язково куплю всій родині.  Зараз моє життя розділилося на до клубу та після. І я вже зовсім інша людина. І це Ваша перемога!💪

Дякую за Вашу працю. Також хочу сказати ДЯКУЮ всій групі🙏…  У звичайному житті ми гадаю не зустрілися. АЛЕ… зустрілись і я дуже рада. Усім бажаю здоров’я, миру, спокою. І нових перемог у особистому житті. Поки людина живе, вона мусить розвиватися. І я вам усім цього бажаю. Ваша пані Оля».❤️

Юлія Єременко (Харків):

«Я – вчитель математики і директор школи. Мені дуже не вистачало саме розмовної практики, і коли я побачила слова “розмовний клуб”, ви знаєте, навіть очі заблищали. Я пишаюся тим, що долучилася до цього проєкту. Тут працює професійна команда. Шановні викладачі, дорогі адміністратори, великий вам уклін. На жаль, я є внутрішньо переміщеною особою і можу сказати, що ці заняття мали психологічно складову, особисто мені вони допомогли переживати не дуже легкі часи, коли ти знаходишся не поруч з рідним містом і вимушений слухати жахливі новини. Чесно кажучи, я шкодую, що розмовний клуб закінчився. І тому, якщо такі проєкти будуть продовжуватися, я залюбки братиму у них участь. Бажаю всім якнайшвидшої перемоги. Все буде Україна!»

Подяки від викладачів-волонтерів Розмовного Клубу «Говорімо українською!»

Наталія Гірна-Калімон, доцентка кафедри українознавства Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького:

«У День вишиванки завершив свою роботу волонтерський мовний клуб “Говорімо українською”, слухачами якого були понад пів тисячі учасників із різних регіонів України.

Це новий досвід для як для викладачів, так і для студентів, адже майже кожен зі слухачів виріс в Україні, але в російськомовному оточенні. Нині щораз очевидніше постає необхідність всеохопного відродження української мови. Наша мова вціліла попри московський терор, вона зранена і зболена, як і кожен, хто має український дух. Тому від нас залежить майбутнє української мови, а разом із нею і української держави.

Вкотре хочу подякувати команді МІОК за можливість долучитися до проєкту, за новий, корисний і потрібний досвід».

Леся Назаревич, доцентка кафедри української та іноземних мов Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя:

«Як швидко минає час. От і завершився онлайн-курс у Розмовному клубі “Говорімо українською”, який організував МІОК.

Залишилося багато спогадів, вражень, думок, світла в час війни.

Та передусім хочу подякувати своїм старанним, талановитим і людяним студентам…

Ви окрилювали мене, мені хотілося готуватися до уроків і відкривати кожному красу української мови, біографії видатних постатей, багатство нашої культури.

Ми поступово збудували місточки порозуміння між Тернополем, Києвом, Мощуном (Бучанського району), Каневом та Ізмаїлом.

Ваші історії про ліси, у яких ви любили збирати гриби та ягоди, про річки, риболовлю, міста і села, золоте весілля батьків, про вишивані портрети Тараса Шевченка, про бабусині пиріжки, секрети приготування борщу та найдорожчі серцю куточки батьківської землі назавжди залишаться зі мною.

Пан Сергій у 65 завдяки розмовному клубу позбувся страху помилок і почав говорити українською в побуті. З суржиком ще трішки попрацюємо і чоловік навіть анекдоти почне розповідати солов’їною 😉 Вірю!

Щиро дякую всій команді МІОК за такий потужний проєкт. Спасибі, пані Оксано Горда за запрошення. З Вашої легкої руки я набула нового досвіду, познайомилася з чудовими людьми, ми досі працюємо з групою, не хочемо втрачати навичок говоріння. Вдячна панові Назарові Данчишину та панові Андрієві Яціву за технічну підтримку, за своєчасну інформацію та зрозумілі пояснення.

Дякую директорці МІОК пані Ірині Ключковській за організацію Розмовного клубу “Говорімо українською”. Ви разом із колегами робите дуже потрібну справу, спрямовану на зміцнення нашого щита, нашого фундаменту – української мови. Учасники клубу хочуть вчитися, їм не байдуже, якою мовою розмовляти.

Це наша з вами маленька перемога!

Спасибі усій команді МІОК!

Ви неймовірні!

P.S. Подяки від МІОК та від Департаменту освіти і науки Львіської обласної державної  адміністрації будуть нагадувати мені про мовний фронт, який потребує нашої підтримки».

Світлана Мудрик, вчителька української мови та літератури ОЗ ЗОШ I-II-III ст. с.Корчин Червоноградського р-ну Львівської області:

«Великий респект команді професіоналів розмовного клубу «Говорімо українською…💙💛 Щиросердечно дякую за розумні поради, доступні пояснення, віддану працю та додаткові знання. Ви – найкращі у своїй справі!!! До нових зустрічей!!! Слава Україні! Ми переможемо і все буде добре!!! З нами Бог!!!»

Галина Сокіл, вчителька української мови та літератури ЗЗСО I-II ст. с.Сороки-Львівські Мурованської ТГ:

«Так багато хочеться написати Вам, дорогі, але бракне слів, щоб висловити своє захоплення тим, що відбулось у моєму житті. Це як промінчик сонечка в такий важкий час для нашої Неньки- України. Мирного усім неба.  До нових зустрічей💙💛

Дякую! Дякую! Дякую!🌹🌹🌹»