22 липня у межах XVII Міжнародної школи україністики «Крок до України» на платформі Zoom відбувся дискусійний клуб «Сковорода тут і тепер».

Ангеліна Паращина, молодша наукова співробітниця МІОКу, літературознавиця, провадила бесіду зі студентами про українського філософа Григорія Сковороду. Центральним у розмові був життєпис та тексти українського Сократа. Учасники обговорили те, наскільки актуальним наразі є концепція сродної праці, кордоцентризму, питання самопізнання.  Слухачі поділилися думками щодо того, що вплинуло на становлення Сковороди.

Студенти Школи переглянули та обговорили анімаційну біографію філософа, потрапили на віртуальну екскурсію Сковородинівкою. Також учасники клубу ознайомилися з байками «Бджола та Шершень», «Колеса годинникові», спробували самотужки вивести мораль до текстів, а також – з фрагментами діалогу «Наркіс.  Розмова про те: Пізнай себе», дискутуючи про проблему самопізнання. 

Надалі на студентів Школи чекають дискусійні клуби, присвячені українським традиціям, на яких вони зможуть порівняти культурні особливості України та країн, в яких вони наразі мешкають. Попереду – плідне навчання та пізнання не лише себе, а й України.