29 липня відбулося офіційне закриття XVII Міжнародної школи україністики «Крок до України», яку проводить Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки.

Цього разу слухачами були представники Австралії, Аргентини, Бразилії, Лівану, США, Грузії, Німеччини, Японії, Казахстану.

― Доки наші герої на фронті боронять Українську державу, ми працюємо, щоб наша мова звучала в усьому світі, щоб українська культура поширювалася на всіх континентах. Жодні підступні плани ворога, жорстокі злочинні обстріли не зможуть зупинити наших прагнень. Бо в основі нашої роботи ― любов до України і наша згуртованість, ― зазначив на початку заходу заступник директорки МІОК Андрій Яців, який модерував подію.

З вітальним словом від імені ректора Львівської політехніки до присутніх звернулася проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Наталія Чухрай:

― Ми зараз усі робимо кроки до справжньої України. МІОК відомий у світі своїми науковими дослідженнями, співпрацею з українською діаспорою, а також проєктами, які популяризують українську мову і культуру. Це вже понад 12 років робить, зокрема, й Міжнародна мовна школа «Крок до України», ― підкреслила проректорка.

Директорка МІОК, ідейна натхненниця та організаторка україномовних шкіл Ірина Ключковська, розповідаючи про важливість проєкту, зазначила:

― Ми проходили різні етапи і працювали в різних форматах. На жаль, маємо досвід проходити навчання в дуже складний для нашої держави період. Вивчення української мови сьогодні набуває особливого значення, адже в Україні воюють усі: воїни ― на фронті, викладачі ― за робочим столом біля комп’ютера, студенти теж долучаються до боротьби в цій війні за нашу ідентичність. Ми разом творимо загін армії, який працює над утвердженням нашої рідної мови. Віримо, що ви продовжите цю місію в тих середовищах, де зараз проживаєте, ― наголосила Ірина Михайлівна.

До урочистості також доєдналася виконувачка обов’язків голови Світової федерації українських жіночих організацій, докторка Євгенія Петрова:

― Мені дуже приємно бути на закритті літньої школи україністики «Крок до України», яку завершують представники з різних куточків світової діаспори, а зокрема й ті, що отримали стипендію імені Анни Кісіль. Ця жінка завжди вболівала за розвиток української мови в діаспорі, щедро і з душею підтримувала різні освітні проєкти. Вона гордилася, що є українкою, і дбала, щоб у нашій українській родині завжди звучала українська мова. Впродовж двох тижнів ви зробили важливі кроки до України, в серці з якою ми живемо і за мирне майбутнє якої щоденно боремося. Ви прийшли на навчання з різним рівнем знання мови й докладали зусиль, щоб покращити його і довідатися про Україну більше. Сьогодні українська мова, як ніколи, єднає нас. Понад 20 мільйонів українців діаспори об’єдналися для підтримки України в бажанні наблизити перемогу. Вірю, що попереду у вас багато можливостей.

Поділився думками про цьогорічну літню школу і її викладач ― літературознавець та журналіст Назар Данчишин:

― Неймовірно приємно розділити з вам навчання в цей непростий і тривожний час. Сьогодні ми всі гуртуємося довкола України: ті, хто має українське коріння, ― наші діаспоряни в третьому чи четвертому поколінні, а то й далі, ― відчувають український хребет, який тримає їхню поставу в найскладніші часи, і наші друзі-іноземці, які відчувають любов і приязнь до нашої країни. Важливо розуміти, що ми живемо в унікальний час, коли українська мова і культура стають світовими. Про нас хочуть знати. Вікном знань про Україну є, зокрема, й літня школа МІОК «Крок до України».

Таке бачення підтримала ще одна викладачка школи «Крок до України» — Оксана Трумко:

― Наша школа ― це не лише засіб комунікації, а зброя. Сьогодні важливо, щоб українська мова посіла належне місце у світі. А це можливо зробити завдяки тим людям, які вивчають українську мову і поширюють інформацію про Україну. На одному зі занять мої учні запитали, що можуть для нас зробити. Скажу сьогодні: не зупиняйтеся на вивченні української мови, вдосконалюйте свої знання, щоб ви могли в майбутньому навчати нові покоління діаспори та іноземців, які зацікавляться вивченням української мови.

Учні літньої школи «Крок до України» підготували приємний подарунок для присутніх на урочистості ― відео пісні «Червона калина» у власному виконанні.

Наприкінці зустрічі кожному слухачеві вручили сертифікат про завершення навчання в літній школі «Крок до України».

Враження учнів від навчання читайте в наступних публікаціях.

Наталія Павлишин, Центр комунікації НУ “Львівська політехніка”

Джерело: Національний університет “Львівська політехніка”