З 3 до 7 жовтня 2022 року у Львові відбуватиметься щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (з опцією онлайн). Тема – «Мандрівна ідентичність: осмислення сенсів та цінностей» – особливо актуальна під час війни. Дискусії, семінари, панелі – впродовж п’яти днів представники влади, ЗМІ, соціальних організацій, церков, освіти осмислюватимуть сенси та цінності, якими зараз живе Україна і світ.

В межах Форуму всі заходи поділені на три блоки:

  • Грані ідентичності: релігійна, національна, етнічна, культурна, політична.
  • Ідентичність, війна та міграція.
  • Роль та вплив соціальних інститутів на формування ідентичності.

Всі події відбуватимуться у гібридному форматі – офлайн на проспекті Святого Івана Павла ІІ, 35а та у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» (з урахуванням доступу учасників до укриття на випадок повітряних тривог) і на платформі Zoom. Також пряма трансляція буде доступна у Facebook та на YouTube.

Заходи відбудуться українською мовою із синхронним перекладом англійською, німецькою та французькою.

Організатори: Інститут екуменічних студій, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні.

Експерти і партнери: Євангелічна церква в Німеччині, Екуменічний інститут Католицького інституту в Парижі, Віденський університет, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Інститут історії Церкви УКУ, Аналітичний центр УКУ, Львівська міська рада.

У рамках форуму МІОК організовує панельну дискусію «Виклики ідентичності в час війни. ВПО, мігранти» (7 жовтня 2022 р., 11:30 – 13:00. 204 ауд. Головного корпусу Львівської політехніки вул. С.Бандери, 12), спікерами якої стануть:

  • Ірина Ключковська, канд. пед. наук, доц., директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
  • Олексій Позняк, канд. екон. наук, старший науковий співробітник, завідувач сектору міграційних досліджень Інституту демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України
  • Мирослава Керик, канд. істор. наук, голова правління Фонду «Наш вибір», співробітниця Інституту Філософії та соціології Польської Академії Наук
  • Світлана Одинець, канд. наук у соціальній антропології, міграціологиня, журналістка
  • Ярослава Хортяні, членкиня Екзекутивного комітету Світового Конґресу Українців (СКУ), голова Комітету з питань членства в СКУ, голова Товариства української культури в Угорщині
  • Владика Степан Сус, Єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, титулярний єпископ Зігріса, голова Пасторально- міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ.
  • Микола-Мирослав Петрецький – політик, депутат румунського парламенту, президент Союзу українців Румунії

Модераторка панелі – Оксана П’ятковська, канд. екон. наук., заступниця директора МІОКу.

Докладніше – на порталі Екуменічного соціального тижня: https://esweek.org.ua/ua/