Про підсумки роботи Другого світового форуму українознавчих навчальних закладів «В освіті сила України», який відбувся 11 грудня 2022 року у Львівській політехніці, журналісти Першого Західного поспілкувалися з Іриною Ключковською, директоркою МІОКу.

Це була конструктивна розмова про освіту українських дітей за кордоном в умовах війни, яку веде росія проти України, про важливість збереження їхньої українськості у чужому просторі, про важливість українознавчих та суботніх шкіл.

Ірина Ключковська говорила про відповідальність держави, громадянського суспільства і батьків, про необхідність забезпечення повноцінного україноцентричного навчання дітей, які опинилися за кордоном. Порушила також питання протидії «русского міра», який активізував використання токсичних методів у сфері освіти за кордоном. Не обійшли увагою питання статусу українських суботніх і недільних шкіл, необхідність ліцензування освітньої діяльності і закладу, і вчителя у країні проживання. Порушили питання інтеграції української мови як іноземної до освітнього простору західного світу.

До розмови долучилася Люба Любчик з Парижа, освітянка, діячка українського руху, яка розповіла про стан і проблеми українських навчальних закладів у Франції.

Телевізійна передача відбулася 14 грудня 2022 року. Детальніше у відео: