У четвер, 9 лютого, на платформі Zoom відбулася зустріч команди Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою з Богданом Райчинцем, президентом Європейського Конґресу Українців та головою організації «Українська ініціатива в Чехії».

Європейський Конґрес Українців – багаторічний партнер МІОКу. Наша історія співпраці – це організація і проведення численних заходів, презентацій, виступів. Зокрема фахівців МІОКу було запрошено для експертизи проєкту, створеного для допомоги українським мігрантам у Чехії. Богдан Райчинець – справжній лідер українського руху в Європі. Після широкомасштабного вторгнення росії в Україну активно займається гуманітарною допомогою Для України і для біженців зокрема. Нам важливо було скоординувати напрями роботи і вивчити можливості для ефективної взаємодії. Адже саме на таких засадах вибудовується наше партнерство.

Метою зустрічі було окреслити найперспективніші напрями подальшої співпраці. Обговорено можливості участі представників ЄКУ в майбутніх конференціях, дослідницьких проєктах. Запропоновано підготувати документ, який засвідчує співпрацю між структурами.

У зустрічі взяли участь директорка МІОКу Ірина Ключковська, заступники Оксана П’ятковська й Андрій Яців, україністи, міграційники та працівники відділу зв’язків з діаспорою.

Ми вдячні панові Богдану Райчинцю за приділений час, сподіваємося на продовження нашої співпраці.