22 березня 2023 року Ірина Ключковська взяла участь у конференції «Українська наукова діаспора/Ukrainian Science Diaspora». Цю ідею за підтримки Міністерства освіти і науки України реалізує Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Офіс підтримки вченого. Мета проєкт – сприяти співпраці представників української наукової діаспори та українських вчених, які працюють в іноземних закладах вищої освіти, наукових установах, лабораторіях тощо, з науковими установами та закладами вищої освіти України.
На конференції було представлено концепцію ініціативи «Українська наукова діаспора», проєкт інтерактивної карти, створеної спільно із групою Массачусетського університету, а також презентовано діяльність наукових діаспорних груп низки країн, зокрема з Польщі, Німеччини, Люксембургу та ін.
У своєму виступі Ірина Ключковська підкреслила значення реалізації цієї ініціативи, важливість створення комунікаційної платформи, вагомість використання наукового потенціалу українців, необхідність внесення змін до законодавства України щодо залучення вчених до освітнього та наукового процесів в Україні. Директорка МІОКу запропонувала майданчик Львівської політехніки для практичної реалізації ініціативи «Українська наукова діаспора» та поділитися досвідом роботи з українською діаспорою.