Юрій Бобало,
Ректор Національного університету «Львівська політехніка», професор

Вельмишановні пані та панове – учасники і гості ІV Міжнародного конгресу «Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті»!

Наше поважне й масштабне зібрання вже має добру традицію та вагомі здобутки. Цьогорічний Конгрес четвертий за ліком. Його унікальною особливістю є те, що він приурочений до знаменної події в житті українського народу, а також світової спільноти – наступному 200-літтю від дня народження Великого Кобзаря – Тараса Шевченка.

Шевченко добре розумів становище українців, які проживали за межами України. Адже сам більшу частину життя провів на чужині. Пишучи свою пророчу поему «І мертвим, і живим, і ненародженим…», він адресував її не тільки своїм землякам в Україні, а й тим, хто жив поза нею. Це яскраве свідчення того, що Кобзар вважав всіх українців єдиним цілим і переймався спільною долею всього українства.

Найбільшою Шевченковою мрією була вільна Україна. І хоч жив він у часи глибокого поневолення, таку Україну він зміг побудувати у собі. Маємо пам’ятати, що Шевченко є символом України у світі.

Проблематика Світового українства охоплює надзвичайно широке коло питань: від освіти до нової хвилі еміграції. Національний університет “Львівська політехніка” та її невід’ємна складова частина – Міжнародний  інститут освіти культури та зв’язків з діаспорою намагається не стояти осторонь цих злободенних проблем.  Адже їх вирішення  неможливе без активного обговорення в широкому форматі, із залученням всіх, кому не байдужа доля України, котра стоїть нині на порозі доленосного вибору – отримання статусу асоційованого члена Євросоюзу.

Переконаний, що подібні зустрічі й обговорення надзвичайно важливі у контексті входження України в європейський цивілізаційний простір, налагодження і зміцнення стосунків з нашими земляками за кордоном.

Зі свого боку я запевняю вас, що зроблю все залежне від мене, аби ця робота набула широкого системного й перспективного характеру.

Зичу Вам всіх земних гараздів, міцного здоров’я, невичерпної життєвої і творчої снаги, успіхів у багатогранній подвижницькій діяльності на благо України та її народу!

І нехай у цьому вас надихає невмируще Шевченкове слово!

До нових зустрічей на рідній українській землі!