Автори:  Олеся Палінська, Олег Качала.
Видавець: Видавництво Львівської політехніки, 2014
ISBN: 978-617-607-608-7
Комплектація: навчальний посібник для студента, диск, брошура з текстом.

Навчальний посібник «Автостопом по Україні» – аудіокнига з вправами, призначена для студентів, які володіють українською мовою на рівні С1 (рівень професійного володіння) відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій стосовно мовної освіти.

Структурно кожен урок у посібнику містить два блоки: вправи перед слуханням тексту та вправи після слухання тексту. Дотекстові вправи, а також словник допомагають зняти лексичні труднощі й полегшити сприйняття тексту на слух. Багато вправ (як до, так і після слухання тексту) сприяють розвитку комунікативних навичок у широкому суспільному контексті: оскільки посібник відповідає рівню С1, студенти можуть почути в тексті і територіальні діалекти, і сленг, і суржик, а заодно й побачити практичні можливості використання не лише літературної мови, а й розмовних варіантів. Граматичні вправи покликані здебільшого повторити й закріпити відомості, вже відомі студентам, тому в посібнику практично немає пояснень граматичних явищ.

Але насамперед «Автостопом по Україні» – це цікава історія, захоплива пригода. Студенти разом із головним героєм, молодим науковцем з Німеччини, який пише дослідження про Україну і намагається відкрити для себе цю загадкову країну, мандруватимуть містами і селами, пізнаватимуть культуру, побут і звичаї українців, а найголовніше – познайомляться з людьми: молодими і літніми, веселими і похмурими, цікавими і не дуже… Адже у кожній країні найголовніше – це люди. Звичайні, пересічні, які їздять поруч із нами в маршрутках, плачуться на кухні про свої сімейні проблеми, розмовляють у поїздах про політику і захоплено розповідають про свої рідні міста.

Разом із Марком слухач побуває в Карпатах і на Волині, відвідає Київ, Львів і Чернівці, помилується красою Чорного моря і затишного парку Софіївка.

Реальні події та герої, справжні побутові ситуації, розмовна мова з елементами сленгу і діалектів допоможуть студентам пізнати «справжню» Україну.

Зміст