20 квітня 2010 р. відбулася спільна нарада представників Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та директорів львівських шкіл – учасників проекту «Українській освіті в Росії».

Директори, вчителі та учні радо відгукнулися на ініціативу МІОК щодо прямих шефських зв’язків між українськими школами у Росії та школами Львова. На нараді вчителі ділилися першими успіхами у проведенні цього проекту. Так, представники ЗСШ № 3 налагодили активне листування з об’єднанням з вивчення історії й культури українського народу «Лелеки», що у Нижнєкамську (Республіка Татарстан), розповіли одні одним про себе, про свою роботу, поділилися успіхами і проблемами. Учні ЗСШ № 30 обмінялися електронними адресами з ровесниками з Уфи (Республіка Башкортостан), і тепер юні українці в Україні і Росії можуть безпосередньо спілкуватися. Учні та педколектив ЗСШ № 63 збирають бібліотечку української літератури, щоб надіслати її в українську школу с. Степанівка Аургазинського району Республіки Башкортостан. Вчителі радо діляться з колегами у Росії своїми методичними напрацюваннями, надсилають сценарії свят, розробки уроків.

Радість та ентузіазм, з яким і вчителі, і діти долучилися до цієї акції, підтверджують: підтримка українців у всьому світі, зокрема в Росії, з боку України потрібна не тільки тим, хто волею долі опинився далеко від рідної землі. У першу чергу це потрібно нам – тим, хто живе в Україні і прагне, аби її добре ім’я утверджувалося у світі.