Понад сорок років СКУ представляє інтереси світового українства, що нараховує понад двадцять мільйонів українців, та зберігає українську національну ідентичність поза межами України, мобілізує громадську думку для посилення прихильного ставлення до України та її державної і духовної розбудови, охороняє права українців незалежно від місця їхнього проживання.

Під час дводенних зборів у Національному університеті «Львівська політехніка» (20-21 серпня 2009 року) було заслухано звіти чільних представників, зокрема Евгена Чолія, Президента СКУ,Марії Шкамбари, заступника ПрезидентаСКУ і голови СФУЖО, Стефана Романіва, генерального секретаря СКУ, а також голіврад, комісій,світових і крайових українських організацій. Для учасників Річних загальних зборів надійшла вітальна телеграма від Президента України Віктора Ющенка. На зборах Ради директорів СКУ виступив також Василь Боєчко, представник Міністерства закордонних справ України.

Директор МІОКу Ірина Ключковська зазначила: «Сам факт проведення Річних загальних зборів СКУ в Україні дає можливість українцям в Україні ознайомитися з діяльністю громадської структури українського зарубіжжя, яка об’єднує одну з найбільших діаспор світу. Нам залежить на тому, аби абревіатура «СКУ» була добре зрозуміладля кожного нашого земляка, щобми довідалися і пізнали великі справи світового українства для розбудови нашої держави й утвердження її доброго імені у світі і, що найважливіше, привернули увагу суспільства та владних чинників до необхідності залучення великого ресурсу, яким є українська діаспора, до державотворчих процесів».

На зборах було оголошено про підписання 30 липня 2009 року Меморандуму про співпрацю СКУ та МЗС України. Меморандум передбачає роботу за п’ятьма напрямами: захист інтересів українців за кордоном, популяризація української мови, покращення іміджу України у світі, сприяння євроатлантичній інтеграції України.

У роботі Річних загальних зборів СКУ взяла участь Прем’єрміністр України Юлія Тимошенко, яка зазначила, що українська діаспора більше представляє українські інтересиу світі, ніж будьяке дипломатичне представництвоУкраїни за кордоном.

У рамках Річних загальних зборів СКУ відбулася зустріч Прем’єр-міністра України та членів уряду з ректором Львівської політехніки, професором Юрієм Бобалом, з Президентом СКУ Евгеном Чолієм, Головою СФУЖО Марією Шкамбарою та очільниками провідних українських громад світу. На зустрічі було окреслено питання співпраці держави зі світовим українством, проблеми та шляхи їх подолання.

Організація Річних нарад СФУЖО та Річних загальних зборів СКУ, координатором яких був Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, була бездоганною, про що свідчать численнівідгуки таподячні листи від керівництва СФУЖО та СКУ.

Подаємо уривок інтерв’ю Марії Паньків, журналіста «Нашого слова»з Польщі, з Марією Шкамбарою: «Як Ви, пані Маріє, оцінюєте працю МІОКу в організації і проведенні Річних нарад СФУЖО, а також Річних загальних зборів СКУ?

Не стримаюсь від численних похвал. Інституція, яка була організатором наших нарад, виконала феноменальну роботу, зробила все насправді точно, до години, без жодних збоїв, що в Україні – рідкість. Всі побажання виконувалися, та ще й на високому організаційному рівні. Ми надзвичайно вдячні працівникамМІОКу. Вонивиконуютьвелику роботу. Честь і слава співробітникамза великий внесок у проведення двох нарад (СКУ і СФУЖО). Національний університет «Львівська політехніка» продемонстрував свою гостинність на високому рівні. Ми вдячні його ректорові проф. Юрієві Бобалу. З його боку ми отримали різноманітну підтримку, необхідну для успішного проведення наших нарад»(Газета «Наше слово», Польща, 27 вересня 2009року).