“Крок до України” зроблять воронезькі, московські і саратовські студенти та аспіранти

5 липня 2010 року розпочинає першу сесію Львівська школа україністики. Ініціаторами створення школи стали Саратовський український молодіжний клуб українського культурно-просвітницького центру «Родина» та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного  університету «Львівська політехніка». Першу домовленість щодо створення літньої школи здобули між собою Олександр Двоєконко від «Родини» та пані Олеся Палінська від МІОКу під час перебування у Москві на міжнародній конференції «Україністика в Росії: історія, стан, тенденції розвитку» восени минулого року.

Львівська школа україністики вперше відкриє свої двері для 22 слухачів з Росії та Польщі, зокрема в ній прийматимуть участь слухачі із Саратова, Енгельса, Воронежу, Москви та з різних міст польського Підляшшя. Основний склад групи зібраний з членів Саратовського українського молодіжного клубу при українському культурно-просвітницькому центрі «Родина», що активно працює більше року на Саратовщині.

Група переважно набиралася зі студентів та аспірантів різних вищих навчальних закладів Росії та Польщі. Основна група з Саратова була набрана ще зимою і навесні розпочала підготовчий процес до візиту у Львів. Майбутні слухачі літньої школи щотижня відвідували курси української мови, слухали розповіді про українські землі, знайомилися з українською музикою, пізнавали Україну.

Сам процес підготовки був зроблений не випадково. Більшість майбутніх слухачів школи з Саратова – росіяни, або етнічні українці потомки українських переселенців минулих століть і рівень знання української мови не доходив навіть до змоги розуміти. Після півроку навчання слухачі вже готові їхати у Львів, потрапляти в мовне середовище, спілкуватись, пізнавати нове й цікаве. Також для створення максимально ефективного мовного середовища і просто для сприяння новим цікавим знайомствам та заради підтримки стосунків між українцями Росії та світу в групу були запрошені члени інших громадських українських організацій, зокрема Українського молодіжного клубу в Москві за підтримки Регіональної громадської організації “Українці Москви”, Воронезької української організації «Перевесло».

Львівська школа україністики буде тривати два тижні, з 5 по 18 липня. В програмі школи інтенсивний курс української мови, курс краєзнавства, музико і кінознавства. Навчальна програма була спеціально підібрана таким чином, щоб школа не перетворилася в звичайний рутинний науковий процес, а змогла стати для слухачів першим кроком пізнання України в усіх значеннях цього слова. Організатори цього заходу щиро сподіваються, що перша сесія пройде добре та залишиться хорошим поштовхом для продовження проекту.

Олександр ДВОЄКОНКО.
ovadnos@yandex.ru
Опубліковано з сайту http://kobza.com.ua