Віктор Янукович подякував гостям за ініціативу зустрічі. «Я дійсно мав бажання зустрітися з керівництвом Світового Конгресу Українців. Вважаю, що це  – провідне об’єднання всіх громадських організацій української діаспори», – підкреслив Президент.

Глава держави наголосив на потребі покращення співпраці з українцями всього світу. «Вважаю, що зараз вкрай необхідно організувати співпрацю з вами, з іншими очільниками світової української діаспори таким чином, щоб забезпечити піднесення іміджу України в світі. Це дуже важливо. Я вважаю, що це наша з вами спільна справа», – сказав Віктор Янукович.

Президент також відзначив, що хотів би почути думку представників української діаспори про життя сучасної України та відповісти на їхні питання. «Ви знаєте, що новин в Україні багато, вони по-різному трактуються, але дуже важливо, щоб ви особисто від мене почули, яким я бачу зараз наше майбутнє, що треба робити для того, щоб Україна стала сильнішою, а люди жили в Україні краще».

Віктор Янукович підкреслив, що відповідні заходи вже розроблені і реалізовуються. Вони спрямовані на благо українського народу. «Я маю такий план дій, я його виконую поступово. По-різному можна до нього ставитись, але враховуючи те, що мене обрав український народ і я отримав від нього повноваження, я дію зараз, намагаюсь діяти так, як цього бажали і бажають люди – в інтересах українського суспільства».

Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій у свою чергу подякував Вікторові Януковичу за надану можливість зустрітися та поспілкуватися з ним уже як Президентом України. Він вручив Главі Української держави Меморандум «Про важливі питання, що стосуються України та української діаспори».

Було обговорено низку важливих питань. Співрозмовники домовилися про системний діалог.

Опубліковано з сайту http://www.president.gov.ua