18-19 серпня 2013 року у Національного університеті «Львівська політехніка» уже втретє успішно пройшли Річні Наради СФУЖО, в яких взяли участь 25 делегатів та гостей з 12-ти складових організацій СФУЖО. До делегатів долучилося більше 30 гостей з України, які з цікавістю ознайомилися з багатогранною діяльністю СФУЖО та складових організацій.

Координатором підготовки річних нарад СФУЖО – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК).

Голова СФУЖО Орися Сушко офіційно відкрила Річні Наради вітальним словом. Делегатів та гостей привітали від імені ректора проректор Національного університету «Львівська політехніка» Богдан Моркляник, директор МІОКу Ірина Ключковська, президент Світового Конгресу Українців Евген Чолій.

Учасникам зібрання надіслали письмові вітання голова Львівської ОДА Віктор Шемчук, почесна голова СФУЖО Оксана Соколик, почесна голова Всеукраїнської Ліги Українських Жінок пані Дарія Гусяк, гості з України також мали нагоду привітати учасників нарад. На урочистому відкритті пролунав гімн України у виконанні Народного ансамблю бандуристок «Заспів» під керівництвом Христини Залуцької Народного дому «Просвіта» Львівської політехніки – директор заслужений працівник культури України Степан Шалата.

Із звітом про діяльність Федерації з жовтня 2012р. по серпень 2013р. виступила голова СФУЖО Орися Сушко. Особливе враження на присутніх справили звіти складових організацій СФУЖО. Багато делегатів представили звіти своїх організацій у вигляді презентацій та коротких відео-кліпів. Пані Ольга Даниляк представила справи, пов’язані із Статутом Федерації.

19 серпня, на свято Преображення Господнього, делегати та гості Річних Нарад взяли участь у спільній молитві Святої Літургії в Греко-Католицькому Архикатедральному соборі Св. Юра.

Робота річних нарад проводилась у формі засідань та панельних дискусій.

У панельній дискусії на тему: «Актуальні проблеми сучасного жіночого руху і шляхи їх вирішення» взяли участь Ростислава Федак, заступник голови Союзу українок України, Любов Максимович, голова Західноукраїнського центру «Жіночі Перспективи», Людмила Яковлева, голова Національної Ради Жінок України, та Іванна Корнецька, заступник голови Львівської міської організації Ліги Українських Жінок. З цікавими доповідями виступили Др. Марта Кічоровська-Кебало, представник СФУЖО до ООН і др. Марта Богачевська-Хом’як, директор лекторію Союзу Українок Америки з жіночих студій Українського Католицького Університету.

По завершенні Річних Нарад учасники та гості оглянули виставку, організовану Союзом Українок України. Заступниця голови Союзу Українок України Ростислава Федак ознайомила присутніх з експонатами та роботами, присвяченими Шевченкіані та пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр. Україномовного секретаря Олександру Фариму було делеговано відвідати музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», яка виступила з промовою під час панахиди вшанування пам’яті страчених окупаційними режимами. Заступниця голови Пн. Америки пані Лідія Білоус офіційно представила СФУЖО під час урочистої посвяти Патріаршого Собору Воскресіння Христового у м. Києві і поділилася своїми враженнями з учасниками Нарад.

Світова Федерація Українських Жіночих Організацій висловила щиру вдячність делегатам та гостям від складових організацій, котрі подолали немалу відстань та приїхали розповісти про діяльність своїх організацій. Словами вдячності не можливо було висловити все те признання, на яке заслуговують жінки, котрі щоденно трудяться для збереження родинних та духовних цінностей, котрі щиро відгукуються на потреби інших, чужий біль та докладають свої зусилля для подальшої демократизації Української держави.

Світова Федерація Українських Жіночих Організацій висловила щире признання Національному університету «Львівська політехніка», зокрема ректорові Університету, працівникам МІОКу за прекрасну організацію та усесторонню допомогу у проведенні Річних Нарад СФУЖО 18-19 серпня 2013 року. Побажала дирекції та колективу МІОК успіхів у праці та висловила сподівання на плідну співпрацю у майбутньому. А також висловила щиру вдячність мешканцям міста Львова за теплу гостинність та привітність під час перебування делегатів та гостей у місті. Жіночі організації України вручили представницям СФУЖО дарунки, книги та сувеніри, які прикрасять канцелярію СФУЖО та збагатять колекцію експонатів і бібліотеку.