У листопаді 2006 року гостем Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою була доктор Оленка Білаш – професор Альбертського університету (м.Едмонтон, Канада), яка провела у Львові низку зустрічей і презентацій.

Оленка Білаш є професором кафедри середньої освіти Факультету магістерських програм і досліджень Альбертського університету, координатором з других мов та міжнародної освіти. Має ступінь бакалавра географії, соціології і французької мови, магістра географії та доктора педагогіки.

Коло наукових інтересів: двомовна освіта, багатокультурна освіта, методика викладання других мов, підготовка вчителів, методологія наукових досліджень, технологія формування навчальних програм, міжнародна освіта тощо. Автор великої кількості наукових праць та учасник багатьох наукових конференцій.

Проводила презентації і навчальні курси у Бразилії, Колумбії, Франції, Японії, Кореї, Малайзії, Мексиці, Перу, Південній Африці, Тайвані, Тайланді, Сполучених Штатах Америки, Венесуелі, Україні. Володіє великою кількістю відзнак та нагород, зокрема нагорода за найкращу статтю на тему двомовної освіти, відзнака за видатну майстерність у викладанні, відзнака за внесок у розвиток україномовної освіти та розвиток німецької двомовної програми тощо.

20 листопада 2006 року відбулася зустріч професора О. Білаш з працівниками Інституту і презентація на тему “Українська діаспора в Канаді: здобутки, проблеми, перспективи”. На зустрічі обговорювалися питання становлення й еволюції української спільноти в Канаді, культурологічні аспекти розвитку української діаспори, теперішня діяльність українознавчих освітніх інституцій. Професор О. Білаш відповіла на широке коло запитань щодо створених у Канаді українських громадських організацій, становлення українознавчої освіти різного рівня у Канаді, перспектив її розвитку, а також створеної нею новаторської оригінальної мовної навчальної програми “Нова” – серії навчальних матеріалів для вивчення української мови у двомовних школах. Обговорювалися також питання стосовно можливості створення програми обміну між Львовом і Едмонтоном, що має стосуватися студентів, які здобувають вищу освіту, різних нових освітніх проектів.

1 грудня 2006 року у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою відбувся семінар “Комунікативні аспекти викладання іноземної мови”, який провела професор О. Білаш. Вона є всесвітньо відомим фахівцем з методики викладання мови як другої, іноземної.

Учасниками семінару були викладачі Національного університету “Львівська Політехніка”, Львівського національного університету імені Івана Франка, вчителі гімназій та середніх шкіл м. Львова. Семінар був присвячений різним аспектам викладання англійської мови як іноземної, практичній демонстрації реалізації методики в умовах, наближених до реальних, на прикладі теми “Презентація себе”.

Протягом цих зустрічей народилися ідеї створення багатьох спільних освітніх проектів, в тому числі Інтернет-конференції, програма якої уже зараз розробляється.

Ю. Д. Заячук