З 26 лютого 2015 р. до 16.03.2015 р. Олеся Палінська, старший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, на запрошення Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентинській Республіці перебувала у м. Буенос-Айрес. Метою поїздки було проведення навчально-методичного семінару «Навчання української мови як іноземної» для вчителів українських суботніх шкіл товариства «Просвіта», а також інтенсивного курсу української мови для учнів та студентів.

Товариство «Просвіта» в Аргентині безперервно діє з 1924 року, і весь цей час головним напрямом його діяльності було навчання української мови, а також навчання українського фольклору – танців і співу. Завдяки праці членів товариства щосуботи десятки українців (і не тільки) різного віку і роду занять збираються у гостинному домі «Просвіти», щоб вивчати українську мову (від дитячого садочка і до занять для найстарших), вчитися співу і грі на бандурі, а також займатися у танцювальній студії добре знаного в цілій Аргентині ансамблю народних танців «Просвіта». Зрозуміло, що для проведення такої величезної роботи потрібні добре підготовані вчителі. Тому товариство дуже зацікавлене в налагодженні тісної співпраці з інституціями в Україні, які займаються освітою діаспори.

Протягом двотижневого семінару вчителі суботніх шкіл мали змогу взяти участь у лекціях, практичних заняттях і тренінгах з методики викладання української мови як іноземної / другої, а також відвідати відкриті заняття з української мови для студентів та учнів початкового і середнього рівнів. Це був чудовий час для спілкування про особливості аргентинської та української освіти, про можливості для покращення роботи суботніх шкіл, про спільну розробку програм і навчальних матеріалів. Вчителі в Буенос-Айресі вже декілька років використовують підручник «КРОК-1», тому дуже радо сприйняли продовження серії «КРОК», а також інші навчальні посібники від МІОКу.

Великий інтерес учасників викликала відкрита лекція на тему «Мовна ситуація в Україні: причини, наслідки, перспективи». Присутні активно обговорювали і саму лекцію, і актуальну ситуацію в Україні, тим більше, що серед гостей був і Надзвичайний і Повноважний Посол України в Аргентинській Республіці Юрій Дюдін.

У результаті проведення семінару вчителі довідалися багато цікавого та корисного про організацію навчального процесу, методичні прийоми та багато іншого. У свою чергу, МІОК отримав вичерпну інформацію про особливості навчання української мови в Аргентині, що допоможе створювати навчально-методичне забезпечення, адаптоване саме для цих учнів і студентів.

Цей семінар став лише початком спільної діяльності: між Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» та Українським культурним товариством «Просвіта» в Аргентинській Республіці було укладено угоду про співпрацю.