Привітання Голови Національної комісії з нагоди відкриття III Міжнародного конгресу української діаспори у Львові


Від імені Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі вітаю усіх учасників та організаторів з відкриттям щорічного Міжнародного конгресу української діаспори.

Ця подія має вирішальне значення для формування української ідентичності, збереження вітчизняних традицій, норм та цінностей нашого народу. В усі часи ідея консолідації українців була і лишається визначальною у зміцненні національного духу та історичної пам’яті українства.
За роки діяльності очолюваного мною органу вдалося зробити чимало задля збереження вітчизняних традицій, захисту духовних цінностей, недопущення поширення продукції, що руйнує суспільну мораль української нації. Представникам Національної комісії при широкій підтримці громадськості вдалося цілеспрямованою та ефективною роботою досягти конкретних результатів. До людей донесли важливу тезу, що поступово стає своєрідним закликом до дії: загроза моральному здоров’ю громадськості криється у приниженні гідності окремих етнічних чи расових груп, розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, проявах національної нетерпимості та агресії, неповаги до національних та релігійних святинь, в пропаганді поширення наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління.

За ініціативи Національної комісії розгорнуто широкий діалог з громадськими організаціями, представниками державних установ та ЗМІ, спрямований на організацію публічної дискусії щодо утвердження етичних норм та цінностей у суспільстві.

Переконаний, що всі ці починання та активна підтримка з боку суспільства сприятимуть втіленню ідеї соціальної відповідальності та впровадженню етичних світових стандартів розвитку вітчизняного інформаційного простору.

Лише спільними зусиллями, за підтримки вітчизняних лідерів та відомих у світі українців, ми зможемо розв’язати проблему збереження національної ідентичності українського народу, захисту моральних норм та цінностей українського суспільства.

З повагою,

Голова Національної комісії Василь Костицький