Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» у межах проекту «Крок до України» провів стажування з української мови для Софії Френкель.

П. Софія народилася у Франції, але має українське походження. За фахом – викладач французької мови у Парижі. П. Софія ніколи не стояла осторонь від української справи у Франції; була і є активною учасницею громадського життя, а також планує різноаспектно допомагати українській громаді Парижа. Оскільки п. Френкель вважала, що її рівень володіння українською мовою потрібно вдосконалити, то звернулася до Інституту з проханням підготувати для неї практичний курс поглиблення знань з української мови.
Наукові співробітники О. Палінська, О. Туркевич, Г. Шміло, О. Пташник, О. Качала, Б. Сиванич із задоволенням працювали із п. Софією, яка виявилася здібною студенткою.
Протягом двох тижнів (з 23 лютого по 5 березня 2010 року) п. Френкель успішно проходила інтенсивний курс української мови, що загалом охопив 54 години навчання.
Програма включала власне заняття з української мови і культурно-освітні заходи.
На заняттях з української мови основним аспектом було навчання усіх видів мовленнєвої діяльності з інтегрованим вивченням граматики. Мовний матеріал було подано за комунікативною методикою, проте акцент зроблено на виробленні вмінь і навичок професійного спілкування.
Культурну частину програми складали слухання лекції, доповіді, перегляд фільму, екскурсії по Львову, які додатково ознайомили із історією, культурою, суспільно-політичним життям України.
Такий мовний курс мав велике значення і для молодих науковців МІОКу, адже вони мали можливість апробувати свої навчально-методичні матеріали: «Мандрівка Україною» (збірник лінгвокраїнознавчих текстів для читання), «Автостопом по Україні» (навчальний посібник для аудіювання), частково матеріали із підручника української мови як іноземної «КРОК».
Стажування було ефективним ще й тому, що п. Софія мала можливість зануритися у мовне середовище, використовуючи здобуті на заняттях знання.
Розвиток одного із напрямів проекту «Крок до України» Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», а саме – проведення мовних шкіл з метою інтенсивного вивчення української мови представниками української діаспори, доповнює роботу усього Інституту, спрямовану на допомогу українській діаспорі. Така співпраця МІОКу з українською діаспорою допоможе зберегти національну ідентичність українців, а разом із тим утвердити Україну на міжнародному рівні.


Враження від стажування

(23.02.-05.03. 2010 р. МІОК. Львів. Україна)

З 23 лютого по 5 березня 2010 року я відвідувала лекції української мови в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Це була для мене надзвичайна подія, яка мені принесла цікавий досвід. Я з задоволенням співпрацювала з різними науковцями, які допомогли мені відкрити новітні аспекти української мови та культури.

Різноманітність методів праці та навчання, взаємний обмін досвідом, лінгвістичне дослідження слів дало можливість краще засвоїти основи мовознавства.

Українська мова мені мила бо я її i в дитинстві почула і з задоволенням вивчаю її. Ще один позитивний аспект стажування – це є праця з педагогами, яка дала можливість познайомитися з різними методиками викладання української мови.

Викладачі приділяли мені багато уваги та ділилися досвідом та методичною документацію.

Стажування відбулося в сучасних кабінетах та за новітніми  формами роботи.

Ще раз хочу подякувати КЛЮЧКОВСЬКІЙ Ірині Михайлівні за її увагу та поради, зацікавленність та обмін. Це все було дуже цікавим і приємним досвідом.

Париж. 20.03.2010.
Софія Френк’єль.