У Львові завершилася І Міжнародна школа україністики «Крок до України»

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою на два тижні перетворився на фантастичну суміш шкільних класів, етнографічної студії, кінотеатру та клубу зустрічі друзів: тут проходила І Міжнародна школа україністики «Крок до України». 20 студентів з Росії, Польщі та Франції з 5 до 16 липня 2010 р. вивчали та вдосконалювали українську мову, знайомилися з елементами української культури у різних її проявах – від фольклору до сучасного мистецтва, а найголовніше – відкривали для себе Україну, хтось вперше, а хтось просто заново.

Заняття проходили у трьох групах (рівень А, В і С), так що кожен студент навчався відповідно до свого рівня знань. Викладачі намагалися створити у своїх групах максимально сприятливу та відкриту атмосферу дружнього спілкування, що допомогло студентам долати мовний бар’єр, за максимально короткий час вивчити якомога більше, ніби й не докладаючи особливих зусиль. У цьому дуже допомогли навчальні посібники, розроблені у МІОК: «КРОК-1» для початкового та «Автостопом по Україні» для завершального етапу вивчення мови.

Особливою популярністю у студентів користувалися пообідні заняття: кіноклуб, етнографія та екскурсії Львовом. І хлопці, і дівчата з задоволенням робили ляльки-мотанки – адже це унікальний сувенір, та ще й зроблений своїми руками, який кожен з них зміг повезти додому. Перегляд сучасних українських фільмів супроводжували цікаві дискусії. А прогулянки вулицями Львова у поєднанні з цікавим розповідями, сподіваємося, залишаться у пам’яті студентів надовго.

Школа стала для студентів справжнім кроком до України. Адже вони не лише вивчили тут слова чи граматичні правила – вони знайшли щось більше: справжню, живу Україну, яка промовляє до них архітектурою міста і розмовами на вулицях, піснями у дружньому колі та щирістю нових друзів, яких вони тут, сподіваємось, знайшли.

Бажаємо нашим студентам подальших успіхів у вивченні української мови і нових успішних кроків до України!

Команда літньої школи:
Олеся Палінська
Олег Качала
Оксана Туркевич
Галя Шміло
Оля Пташник
Богдан Сиванич

З відгуків студентів

Олександр Двоєконко (Росія, Саратов):
Організація на досить високому рівні. Мовні заняття – люкс! Чим більше спілкування на заняттях – тим краще. Дуже цікаві заняття з етнографії, особливо сподобалось те, що могли щось зробити своїми руками.

Лука Чижевський (Польща, Люблин):
Весь едукаційний процес проходив із врахуванням потреб студентів. Книжки дуже гарні, повинні бути доступні у всьому світі. В екскурсіях дуже сподобалась мені добра підготовка Богдана, котрий не тільки показував місця, а також цікаво розповідав про їхню історію та події, пов’язані зі Львовом.

Ганна Качук (Польща):
Думаю, що це добра ідея, щоб оглядати українські фільми. Наша мова тоді стає гарніша.

Олександра Климчук (Росія, Воронеж):
Сподобалось те, що було багато обговорення, розмовної мови. Побільше б граматичних вправ. Цікаво було ознайомитись з суржиком, сленгом, гуцульською лексикою.

Денис Панченко (Росія, Москва):
Все було добре. Наш викладач Олег усе робив гарно. Було багато потрібної інформації. Заняття з етнографії – Олечка просто супер, ляльку-мотанку я запам’ятаю назавжди!!!

Софія Френк’єль (Франція, Париж):
Цікаві матеріали, дають сучасну картину України. Хотілось би ще порівнювати різні області України (що спільне, що їх відрізняє).

Марія Шуляк (Росія, Саратов):
Заняття з Оксаною мені дуже сподобалися, у неї чудова манера викладання. Я відчуваю прогрес у моєму вмінні розуміти і говорити українською. Інші викладачі також мені дуже сподобались.