За ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» 15 листопада 2010 року у стінах Львівської політехніки відбулася прем’єра фільму «Богдан Хмельницький». Телепроект студії Віател „Гра долі” запрезентував талановитий режисер та непересічна особистість Василь Вітер, президент студії “ВІАТЕЛ”, заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри телережисури Національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого.

Перед прем’єрою зі вступним словом виступила директор МІОК Ірина Ключковська, яка представила режисера фільму і наголосила на важливості та актуальності історичних фільмів для патріотичного виховання молоді. Василь Вітер розповів про ідею виникнення проекту «Гра долі» та про свої подальші плани.

Глядачам, яких зібралася повна актова зала навчального корпусу №1 Львівської політехніки, перегляд фільму відкрив інтригуючу правду про Богдана Хмельницького – творця української нації, творця української держави. Чи все зміг зробити він так, як замислював? Як би міг завершити він свої геніальні задуми, якби не Гра долі?

Фільм настільки сподобався аудиторії, що після перегляду відбулася довга та жвава дискусія з режисером.

Короткий екскурс в історію виникнення проекту «Гра долі»

Проект почав своє життя 2005 року на 5 каналі.

Серіал документальних фільмів „ГРА ДОЛІ” – це історії приватного життя знаменитих людей, які жили на українській землі, та українців, рознесених по всьому світу. Історії кохання. Історії сходження на олімп слави,  несподівані повороти долі.

Сьогодні студія «ВІАТЕЛ» продовжує роботу над серіалом. Колектив проекту «Гра долі» невтомно шукає цікавих персонажів в українській історії і показує їх глядачам.

10 травня 2009 року у м. Львові почалася львівська кіноекспедиція знімальної групи серіалу «Гра долі» з фільму «Богдан Хмельницький».

Зйомки відбувалися у Львівському історичному музеї,  в Інституті народознавства НАН України (Музей етнографії та художнього промислу), у Львівській картинній галереї (в Золочівському та Олеському замках), у середній школі № 62 м. Львова.

Детальніша інформація про проекти студії ВІАТЕЛ на сайті: www.viatel.kiev.ua

Генеральний медіа-партнер – «5 канал»
Генеральний інформаційний партнер – щоденна всеукраїнська газета «День»

Фото


{gallery}news/hmel:240:140:0:0{/gallery}