МІОК розробив унікальні підручники з української мови як іноземної

Сьогодні в Україні існує багато спільних проектів з іноземцями — у бізнесі, в науці, соціальній сфері. Відповідно, іноземці зацікавлені у вивченні української мови. Але якісних підручників з української як іноземної немає. Саме з цією проблемою зіштовхнулися в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК), коли був організований відділ україністики та освіти. Потрібно було проводити семінари, літні школи для представників української діаспори, допомагати школам і кафедрам україністики за кордоном. І тоді виникла ідея створити навчально-методичну літературу, яка відповідає вимогам сучасності — цікаву, ефективну, яка перетворить навчання з рутинної роботи на захопливу пригоду. Так виник проект «Крок до України».

Зрозуміло, що така ідея потребує багатьох складових: фахівців з української мови як іноземної (яких на наших філологічних факультетах тільки починають готувати), книжкових дизайнерів, програмістів, фотографів, акторів, щоб начитати тексти і наспівати пісні, звукооператорів, щоб усе це якісно записати… Адже сучасний підручник — це цілий комплекс — книжка для студента, книжка для вчителя, диск із аудіозаписами, програмне забезпечення для інтерактивного курсу… За три роки у МІОКу було створено три посібники з української мови як іноземної: «КРОК» (комплекс підручників різних рівнів, укладених відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти, вже готовий до друку «КРОК — 1» — рівень А1-А2, «КРОК — 2» (рівень В1) на стадії розробки), «Мандрівка Україною» (книга для читання із вправами) та «Автостопом по Україні» (аудіокнига із вправами).

Перший підручник («КРОК — 1», початковий рівень), який був апробований у навчальних закладах України, Польщі, Росії, Великої Британії, Канади, Німеччини, отримав схвальні відгуки. Нарешті українська мова отримала гідне представлення у світі, і усі, хто хоче вивчити нашу мову, мають можливість це зробити за цікавими і сучасними підручниками. Але… Як завжди, постає найбільш болюче питання — фінансування. На жаль, вкладати гроші у видавничий проект ніхто не поспішає. І книжки, яких так потребують усі, хто хоче вивчати українську мову, лежать в очікуванні кращих часів. Тому ми звертаємось до всіх небайдужих з проханням допомогти у фінансуванні цього проекту.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою
Діє на підставі Положення
79013, м.Львів, вул. С. Бандери, 32Д
ЗКПО 20856631
р/р 31256277220160
призначення платежу — на видання підручника
ГУ ДКУ у Львівській області
МФО 825014
Директор Ключковська Ірина Михайлівна

Детальніша інформація про підручники, а також про діяльність Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою — на сайті www.miok.lviv.ua, розділ «Проекти / освітні / Крок до України».

Олеся ПАЛІНСЬКА,
Міжнародний інститут освіти,
культури і зв’язків з діаспорою
З газети «ДЕНЬ» від 1 грудня 2010