9 березня 2010 р. відбулася зустріч директора МІОК Ірини Ключковської та наукового співробітника Олесі Палінської з начальником Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Надією Оксенчук та з директорами львівських шкіл: СЗШ № 97 і СЗШ № 30 Шевченківського р-ну, СЗШ № 83 і СЗШ І ступеня «Джерельце» Франківського р-ну, СЗШ № 63 Личаківського р-ну, СЗШ № 75 Залізничного р-ну, СЗШ № 3 Галицького р-ну, СЗШ І ступеня «Первоцвіт» Сихівського р-ну,  СЗШ № 72 Шевченківського р-ну.

Ця зустріч – один з перших кроків у реалізації нового проекту, започаткованого Інститутом, – «Українській освіті в Росії». Проект покликаний підтримати вчителів та учнів українських шкіл та класів, що діють на території Російської Федерації.

«Поки що немає державної програми підтримки української освіти за кордоном, але ці школи потребують допомоги – і навчально-методичної, і, так би мовити, моральної підтримки. Прямі контакти між освітянами та учнями можуть стати такою дієвою допомогою», – зазначила Ірина Ключковська.

Директори львівських шкіл радо відгукнулися на цю пропозицію. Уже на початку квітня відбудеться наступна зустріч, щоб обговорити перші результати, яких вдасться досягнути за цей час.

Попередньо представники МІОК провели переговори з директорами та вчителями українських шкіл у Росії, насамперед у Республіці Башкортостан, і з’ясували їхні потреби: це насамперед методичне забезпечення – підручники, розробки уроків, сценарії свят, а також можливість прямих контактів між учнями в Україні та Росії (електронне листування, спільні літні табори).

Активний інтерес з обох сторін дає підстави сподіватися, що проект «Українській освіті в Росії» працюватиме успішно і дасть добрі результати.