21-22 лютого 2011 року у Національному університеті «Львівська політехніка»відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Львів для української мови у світі». Ініціатором та організатором проведення цього заходу виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

У роботі конференції взяло участь 157 учасників з України (м. Львів, м. Київ, м. Одеса, м. Запоріжжя, м. Дніпропетровськ, м. Тернопіль, м. Суми, м. Харків, м. Ніжин, м. Донецьк) та десяти країн світу: Білорусі, Бразилії, Грузії, Іспанії, Канади, Киргизстану, Польщі, Придністров’я, Росії, Румунії.

На пленарному та секційних засіданнях учасники конференції обговорювали наступні питання:

1. Навчально-методичне забезпечення навчального процесу з української мови як іноземної: сучасний стан та перспективи.
2. Основні проблеми підготовки фахівців із викладання української мови як іноземної (відкриття спеціальності «українська мова як іноземна», проведення семінарів для викладачів тощо).
3. Новітні технології у викладанні української мови як іноземної (створення дистанційних курсів, он-лайн проектів тощо).
4. Проблеми  стандартизації  навчання української мови як іноземної.
5. Обмін досвідом стосовно організації та проведення Літніх шкіл з української мови.

На пленарному засіданні конференції розглядалися теоретичні проблеми викладання української мови як іноземної, а на секційних засіданнях обговорювалися її практичні аспекти. Учасники конференції поділилися своїми розробками у цій галузі. Наукові співробітники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Олеся Палінська та Оксана Туркевич презентували першу частину трирівневого посібника з української мови як іноземної «КРОК-1», створеного в Інституті. Посібник побачив світ завдяки фінансовій підтримці благодійного Фонду FoundationVidrogenia, Президентом якого є доктор Богдан Гаврилишин (Швейцарія). Цей посібник з української мови як іноземної укладений відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти (CommonEuropean Framework ofLanguages), які базуються на комунікативних принципах.

Презентації продовжили представники українознавчих осередків за кордоном (Канада, Польща), а також викладачі Національного університету «Львівська політехніка»,Українського Католицького Університету та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Одним із аспектів обговорення було створення спільних авторських колективів для укладання посібників з української мови як іноземної та налагодження співпраці між установами, які були представлені на конференції.

У рамках конференції відбулася низка супутніх заходів: Міжнародні діалоги з Ігорем Калинцем, поетом та громадським діячем, лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка, а також відкриття виставки фотомитця із Чикаго (США) Роксолани Тим’як-Лончини «Мова наша солов’їна».

Учасники конференції працюють над ухвалою.

Завантажити Програму Коференції
Завантажити Збірник матеріалів