Міжнародний проект «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни» започаткований 1 грудня 2007 року.

Для реалізації ідеї цього проекту Український видавничий центр (УВЦ) «Галактика-С» та Рада Старійшин створили Організаційний комітет, який звернувся з проханням до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» долучитися до реалізації цього проекту.

Для відзначення та вшанування української еліти закордоння, яка здійснює вагомий вклад у розвиток й утвердження держави Україна у світі, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою за три роки запропонував 59 кращих синів і дочок зарубіжної української еліти (2008 р. – 35, 2010 р. – 14, 2011 р. – 10), які представлені у Книзі пошани «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни» та нагороджені нагрудним знаком «Зірка «Патріот України», вручено дипломи, посвідчення та Книги пошани.

Заключна частина ІІІ Міжнародного проекту «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни» відбулася 6 квітня 2011 року у приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України: м. Київ, вул. М. Грушевського, 30/1.

До нагородження цього року Інститут представив:
1. Бучко Мирославу  (Таллінн, Естонія) – ветерана українського руху в Естонії, громадського діяча, поета
2. Ґрода Павла (Вінніпег, Манітоба, Канада) – Президента Конґресу Українців Канади
3. Каспрук Ольгу (Берлін, Німеччина) – співачку, квітку української нації в Німеччині
4. Лебединську Тетяну (Санкт-Петербург, Росія) – члена Спілки письменників України
5. Макаревич Антоніну (Томськ, Росія) – заступника голови Центру української культури «Джерело»
6. Млош Людмилу (Берлін, Німеччина) – Голову Центральної Спілки Українців в Німеччині
7. Сапсай Ганну (Мінськ, Білорусь) – заступника голови Товариства дружби «Білорусь-Україна», члена редакції українськомовної газети «Українець в Бєларусі»
8. Стоцького Алессандра (Бразилія) – студента ІІ курсу Національного університету «Львівська політехніка», спеціальність «Електромеханіка»
9. Хранюк Анну (Познань, Польща) – присяжного перекладача української мови при Міністерстві юстиції Республіки Польщі, члена Товариства Польща-Україна, організатора Фестивалів культури «Українська весна»
10.  Чернегу  Тараса (Астана, Казахстан) – заступника голови Асоціації «Українці Казахстану», головного редактора республіканського українського тижневика «Українські новини», голову українського культурного осередку «Ватра» міста Астани, заступника голови «Громадської ради» при Посольстві України у Казахстані


Положення
про нагрудний знак «Зірка «Патріот України»

1. Нагрудний знак «Зірка «Патріот України» заснований  Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Радою Старійшин та УВЦ «Галактика-С»  з метою відзначення та вшанування української спільноти, що здійснює вагомий вклад у розвиток й утвердження держави та об’єднує українську націю.

2.  Представлення до нагородження нагрудним знаком «Зірка Патріота України» здійснюється за рішенням Організаційного комітету

3. Нагрудний знак «Зірка «Патріот України» носять на грудях, зліва Нагрудний знак «Зірка «Патріот України» розміщується після урядових нагород, нагород іноземних держав і колишнього СРСР.

4. Видача дублікатів атрибутів: У разі втрати (псування) атрибутів дублікати, як правило, не видаються. Вони можуть бути видані як виняток у випадку, якщо нагороджений не міг уникнути втрати (псування) атрибутів нагороди.

5. Дублікати атрибутів нагрудного знаку «Зірка «Патріот України» видаються Організаційним комітетом Міжнародного проекту «Україна й українці – цвіт нації, гордість країни» на прохання нагородженого за його кошти.

6. Еталони  атрибутів нагрудного знаку «Зірка «Патріот України» зберігаються в Організаційному комітеті.

7. Еталони атрибутів  нагрудного знаку «Зірка «Патріот України»
можуть бути передані музейним установам України та іноземних держав для тимчасової експозиції. Порядок передачі, зобов’язання сторін, терміни експонування й інші умови визначаються окремою угодою.

8. Фінансування Міжнародного проекту «Україна й українці – цвіт нації,   гордість країни» відбувається за рахунок організаційних і спонсорських внесків.