Молодший науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», здобувач кафедри українського прикладного мовознавства ЛНУ імені І. Франка Оксана Туркевич увійшла до складу групи українських філологів, які пройшли практику у Познанському університеті імені А. Міцкевича, зокрема провели цикл занять для польських студентів, які вивчають українську мову в Інституті неофілології. Безпосереднім керівником і координатором цієї практики з української сторони була Леся Антонів, асистент кафедри українського прикладного мовознавства Львівського Національного університету імені І. Франка. Координатором зі сторони Познанського університету була Анна Хранюк – викладач української мови у цьому університеті.

П. Хранюк протягом тривалого часу активно співпрацює з Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК), оскільки вона є постійним учасником Міжнародних конгресів «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті», рецензентом навчальних посібників з української мови як іноземної, які укладені в МІОК: «Крок-1»: (українська мова як іноземна для студентів елементарного та основного рівнів (А1-А2), «Мандрівка Україною»: збірник текстів і вправ для читання  (середній рівень, В1), «Автостопом по Україні»: аудіопосібник із вправами  (високий рівень, С1).

Усі ці навчальні видання були апробованими у Познанському університеті, а за посібником «Крок-1» навчаються студенти-першокурсники.

У межах практики викладачі і студенти зустрілися із директором Інституту російської філології проф. Андрієм Сітарським, а також відвідали Почесне консульство України у Познані.

Другим етапом програми буде приїзд польських студентів у Львів, де вони зможуть удосконалити свою українську мову, навчаючись та перебуваючи в україномовному середовищі.

Реалізація програми, яка полягає в обміні студентів-іноземців із українськими студентами, може стати моделлю для інших вищих навчальних закладів, а також має важливе значення для розвитку україністики поза межами України, яка дуже часто існує лише завдяки ентузіазму, натхненній праці та наполегливості окремих особистостей.

Що стосується україністики в Університеті ім. А. Міцкевича у Познані, то вона має певну традицію. Наступного року святкуватиме вже двадцятиліття від заснування. Проте весь цей час вона існує разом із російською філологією.

Лише в кінці березня 2011 року прийнято постанову про функціонування української філології як окремої спеціальності. Через два роки заплановано створити українсько-англійську спеціалізацію, що дасть можливість студентам отримувати два дипломи – українського і англійського філолога.

Відвідини українознавчих студій у Познані – це ще один крок на шляху спільної інституційної діяльності, яка у майбутньому покладе основу довготривалої і ефективної співпраці. Доброю підставою для цього є угода про співпрацю між Національним університетом «Львівська політехніка» і Університетом імені Адама Міцкевича у Познані.

8 квітня 2011 року пішов із життя Почесний консул України у Познані – Лукаш Горовський – людина, яка самовіддано підтримувала розвиток української справи у Польщі. Висловлюємо найщиріші співчуття родині і колегам.