Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) продовжив традицію спілкування з одним з найавторитетніших журналістів у сучасній Україні, головним редактором щоденної всеукраїнської газети «День» Ларисою Івшиною у стінах Львівської політехніки. Цим разом, 20 травня 2011 року п. Івшина взяла участь у круглому столі «Моє майбутнє у незалежній Україні: виклики і перспективи».

Напередодні 19 травня відбулася півторагодинна зустріч Лариси Івшиної з ректором Львівської політехніки професором Юрієм Бобалом, на якій було обговорено низку важливих питань освіти та організації виховання творчої молоді. Ректор запросив Ларису Івшину увійти до складу Наглядової ради університету.

В обговоренні тематики круглого столу взяла участь студентська молодь, аспіранти, викладачі університету. Відкриваючи круглий стіл, директор МІОКу Ірина Ключковська наголосила, що захід присвячений 20-ій річниці Незалежності України і передбачає обговорення найсуттєвіших питань, що турбують нашу молодь сьогодні. А п. Івшина закликала до відкритої дискусії з усіх гострих проблем нового порядку денного України.  Вона зазначила, що на таких зустрічах готова не лише ділитися своїм досвідом з молоддю, а також вчитися у неї та через спілкування глибше розуміти її запити.

Далі у формі діалогу відбулася дружня щира розмова метра української журналістики і учасників круглого столу. Молодь університету піднімала різноманітні питання, що хвилюють її, зокрема: працевлаштування, міграційних настроїв; інформаційних технологій, їх позитивів та негативів у формуванні молодої людини; інтегрування української освіти у європейський освітянський простір; історичної пам’яті та пошуку консенсусу в суспільстві; питання духовності, справедливості, культури; ролі освіти і ЗМІ у вихованні гідності, самоповаги до себе та до іншого, критичного й аналітичного мислення у молоді.

На ці і ще на багато інших питань протягом майже трьохгодинної зустрічі відповідала головний редактор «Дня» Лариса Івшина. Відповіді її були неквапливі, розважливі і, як завжди, глибокі та точні, адресовані не просто вдумливому та небайдужому слухачеві, а творцеві свого «власного життєвого проекту» і на загал проекту України. Лариса Івшина говорила  також про створення інтелектуальної карти України через визначні постаті та події у різних містах, містечках, селах України; формування запиту суспільства на якісні стандарти усіх сфер життя, насамперед духовного, культурного, соціального, професійного, політичного; формування національно свідомого громадянського суспільства, темпераментного, чуттєвого та небайдужого до сучасних викликів і перспектив їх подолання; відмову від радянського патерналізму і заформалізованості, сповідування свободи творчості у досягненні якісних і високих життєвих задач; загальнолюдські цінності, толерантність, розуміння проблем іншого через об’єктивні фундаментальні знання історії та сучасності наших близьких і дальніх сусідів.

На завершення Лариса Івшина висловила свої симпатії Львову та Галичині і закликала львів’ян тримати високу планку культурної столиці, глибоко вивчати, аналізувати історію свою та своїх сусідів і не піддаватися на провокації різних недоброзичливців.

Проректор з виховної роботи Львівської політехніки Богдан Моркляник подякував головному редакторові газети «День» Ларисі Івшиній за турботу і велику працю з формування інтелектуально мислячої креативної молоді України, здатної до критичного аналізу і творчої реалізації.

Ірина Ключковська також подякувала п. Івшиній за такі змістовні діалоги та подарувала підручник з вивчення української мови як іноземної «Крок 1», про який газета друкувала статтю одного із авторів книжки, старшого наукового співробітника МІОКу Олесі Палінської.

На прощання вдячні учасники зустрічі, стоячи, оплесками подякували столичній гості та запросили її до наступної розмови у стінах гостинної Львівської політехніки.

Науковий співробітник МІОКу
Наталя Гумницька

Світлини Андрія Савчишина,
Прес-служба “Львівської політехніки”