29 квітня 2015 року у Львові відбулася заходи в рамках Днів «Дня», співорганізатором яких традиційно виступив Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».

У відкритті фотовиставки «День-2014» у Львівському палаці мистецтв взяли участь перші особи міста – міський голова Львова Андрій Садовий та голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка. Львівську політехніку представляли ректор професор Юрій Бобало, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська та студентка Роксана Щукіна, яка вимушено переселилася з Луганська. Камерний оркестр «Поліфонія» забезпечив музичний супровід і створив неперевершену атмосферу події.

У стінах Львівської політехніки відбулися діалоги з головним редактором газети Ларисою Івшиною на тему «Як нам перемогти?». Вже традиційно участь в дискусії, яку відкрив ректор Юрій Бобало, взяли інтелектуали Львова, читачі газети День, а також численна студентська молодь.

Ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало

«Мені здається, виставка призначена, щоб викликали у людини відчуття дня й переосмислення усього, що відбувається в країні. Це настільки тонко робиться, що людина й сама не зауважує, як стає «заручником» виставки. Вона починає прагнути більшого й більшого. … Відвідувачі бачать на фотографіях життя, адже за кожною фотографією стоять конкретні люди, які тією чи іншою мірою передають свій світ, в якому вони радіють, переймаються, страждають — це одне з найголовнішого. Дивишся на фото й відчуваєш, чим вони живуть, бо все написано в їхніх очах, міміці. Такі ініціативи важливо робити хоча б тому, що людина починає дивитися по-іншому на навколишній світ, і те, що вона бачить, її змінює.

Директор МІОКу Ірина Ключковська

Насамперед, я хотіла б нагадати слова геніального українського мислителя новітньої доби України Сергія Кримського з книги бібіотеки газети «День» «Україна Інкогніта. Топ-25»: «Людина – істота вертикальна. Її життя вимірюється не у довжину, а у височінь ціннісного сходження. Адже арифметичну кількість років життя можна згаяти марно. А можна навіть у скромний життєвий термін піднятись над складним обставинами у небо духу».

Сьогодні Україна, а значить ми усі, кожен з нас, кожна родина знаходимося не просто у складних, а надскладних обставинах. Газета «День» посилає нам впродовж років свого дивовижного життя моральні і духовні імперативи, головним концептом яких є ПРАВДА. Матеріалізація енергії правди як найбільшої духовної сили і є джерелом невичерпності ідей і проектів.

Свідченням цього є проект фотовиставки. З кожної світлини якої до нас говорить ПРАВДА. Ми її відчитуємо в погляді улюбленої бабусі з цибулями, символу нашої закоріненості в історію і традицію мого народу. Саме таких шляхетних старших українок, наших селянок Лариса Івшина називає наші леді, які і є носіями нашої з вами ПРАВДИ. ЇЇ зчитуємо в очах і постатях наших лицарів воїнів майдану і війни у пустощах наших дітей «Теодор із Васюківки».

І ця правда дає нам цінну зброю – підняття нашої самооцінки, віру в себе і нашу перемогу».

ВІДЕО