19 липня – 2 серпня 2015 р. студенти з різних країн світу з’їхалися до Львова, аби взяти участь у літній школі української мови «Крок до України», яку вже всьоме провів Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою. Цього разу у Міжнародній літній школі взяло участь 20 осіб з Аргентини, Білорусі, Болгарії, Бразилії, Німеччини, Польщі, Росії, США, Хорватії, Чехії, а також зі сходу України. Деякі учасники цьогорічної школи представляли українські діаспори, дехто – студенти українознавчих студій, а хтось – просто симпатики України. У всіх були різні очікування, різні цілі, але завдяки цікавій програмі, добре продуманій організації і просто неймовірній атмосфері, яка панувала впродовж двох тижнів, кожен з учасників залишився задоволеним, адже отримали значно більше, ніж просто навчання: нових друзів, цікаві знання і незабутні спогади.

Школа розпочалася вже традиційно з тесту на визначення знань української мови. Відтак, протягом двох тижнів студенти мали змогу пройти інтенсивний курс української мови в одній із трьох груп – початкового, середнього та високого рівня. Викладачі використовували на заняттях підручники і посібники, розроблені в МІОКу, а також нестандартні методики, які дали можливість використати час на заняттях максимально ефективно і разом з тим перетворили навчальний процес на цікаву і захоплюючу справу.

Пообідні заняття також сприяли вивченню української мови, але насамперед давали змогу пізнати культуру України. Серед заходів цьогорічної школи – екскурсії Львовом, відвідування Національного музею імені Андреія Шептицького і майстер-клас за творами Марії Примаченко,  допрем’єрний показ фільму «Політ золотої мушки» і зустріч з режисером Іваном Кравчишиним, екскурсія замками і монастирями Львівщини, танцювальний майстер-клас від балету «Життя», зустріч з письменником і громадським діячем, лауреатом Національної премії України імені Т. Шевченка Ігорем Калинцем, лекція про українську вишивку, знайомство з українським національним бойовим мистецтвом – бойовим гопаком і з його засновником Володимиром Пилатом, кавова мандрівка Львовом, концерт ретро-музики у музеї Соломії Крушельницької, участь в історичному фестивалі «Ту стань!»… Але навіть після такої інтенсивної програми учасники із задоволенням прогулювалися Львовом, спілкувалися одні з одними та з новими українськими друзями, а ще – працювали над проектом: зібрали й підготували матеріал до газети, яка вийшла у день закриття школи.

Цьогорічна школа, що мала найширшу за всі роки свого проведення географію учасників, цілковито виконала своє завдання: представники різних народів і культур, а також українці з цілого світу мали унікальну нагоду познайомитися, поспілкуватися між собою, але найголовніше – пізнати Україну, її культуру і мову. І, як наголосила на церемонії закриття школи директор МІОКу Ірина Ключковська, надалі матимуть змогу цю правдиву, неупереджену інформацію поширювати у країнах свого проживання, щоб світ міг почути про Україну від тих, хто її справді любить і розуміє.

Завершення школи – завжди трохи сумна мить: ми прощаємося з новими друзями, з якими провели незабутній час. Але учасники не мають наміру зупинятися у вивченні української мови, і в цьому їм допоможе навчальний сайт «Крок до України», презентований на закритті школи, який стартує вже у вересні.

Попереду ще літня школа в Казахстані, а учасники вже з нетерпінням чекають наступного літа, щоб знову приїхати до Львова і зробити черговий крок до України.

 

Команда літньої школи:

Керівник школи – Ірина Ключковська
Адміністрування – Андрій Яців, Богдан Сиванич
Організаційне забезпечення – Любов Литвин, Ярослав Литвин, Юрій Марусик

Наталя Мартинишин – викладач групи А
Богдан Сиванич – викладач групи В
Олеся Палінська – викладач групи С

 

Відгуки учасників:

Я очікувала від літньої школи дружньої атмосфери, приємного спілкування, нових друзів – всі ці очікування справдилися. Крім того, літня школа допомогла мені відчувати себе впевненіше на вступних випробуваннях у Львівську національну академію мистецтв, які відбулися через тиждень після початку навчання. Тепер я студентка ЛНАУМу! Дякую за можливість брати участь у Літній школі, бо завдяки цьому проекту моє життя змінилося на краще.

Ксенія Дрозд (Мінськ, Білорусь)

 

Мені дуже сподобалося, що кожного дня була якась екскурсія або майстер-клас.  Я дізналася багато нових речей. Заняття з української мови були дуже корисними для мене: була граматика, спілкування і багато цікавої інформації. Мені сподобалися також додаткові матеріали, наприклад тексти пісень.

Мартіна Одеґналова (Бланско, Чехія)

 

Хотілося б більше матеріалів з художньої літератури, над якими можна працювати. Дуже гарною ідеєю були зустрічі з українськими художниками та майстер-класи, мені також подобалося, що кожного дня ми вивчали іншу українську пісню.

Катажина Рещинська (Варшава, Польща)

 

У мене були високі очікування і вони здійснилися. Мені найбільше сподобалися екскурсії, ставлення професорів – усі були дуже відкриті і готові допомогти, що для мене найважливіше.

Іва Деянович (Загреб, Хорватія)

 

Продовжуйте свій розвиток і ніколи не зупиняйтеся. Дуже вдячна за вашу роботу і основну ідею.

Софія Мазіна (Мурманськ, Росія)

 

Я багато очікувала від школи, тому що мені дуже потрібно вивчити українську мову. Я багато нового навчилася і буду продовжувати далі. Викладач дуже добре нам проводив лекції, так що було цікаво і весело, матеріали теж були добрі і корисні.

Бажаю Божого благословення для всіх!

сестра Сесілія Геуко (Пітанга, Бразилія)