Саме під такою назвою 25-26 березня 2011 року відбулася Науково-практична конференція, організована Об’єднанням Українських Товариств Латвії та Посольством України у Латвії.

У роботі конференції взяли участь представники від Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська, директор, та Наталія Гумнмцька, науковий працівник.

На обговорення організатори Конференції запропонували  наступні тематичні блоки:
1.Історичне дослідження, збереження та інформатизація культурного доробку, створеного українцями Латвії.
2. Дослідження та впровадження у життя ефективних форм співробітництва української діаспори Латвії з Україною.
3. Місце української діаспори в суспільстві Латвії: історія, сучасність та перспективи.
4. Культура та зв’язки з українською культурою Балтії.
5. Сфера освіти – сьогодення та перспективи. Українська освіта, як форма розвитку української діаспори.

У результаті роботи Конференції та обговорення доповідей, учасники прийняли Ухвалу, адресовану органам законодавчої та виконавчої влади Латвії та України, а також громадським українським організаціям Латвії.

У рамках Конференції відбулася зустріч Ірини Ключковської з тимчасовим повіреним у справах України в Латвії Олександром Кушніром, на якій учасники обговорили питання діяльності українських товариств Латвії та співпраці з громадськими та державними організаціями України.

Відбулася також зустріч делегації МІОК з українськими художниками Латвії – учасниками виставки «Єдність у різноманітті», що відбулася у Львові на ІІІ Міжнародному Конгресі «Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті».

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою висловлює глибоку вдячність українським громадам Латвії за послідовну роботу в утвердженні позитивного іміджу України у Латвії. Висловлюємо слова подяки, зокрема, Об’єднанню Українських Товариств Латвії за організацію та успішне проведення Конференції, а також Посольству України у Латвії за активне сприяння та допомогу.

Окремо дякуємо:
Іванові Наливайку за ініціативу і організацію проведення Конференції
Леоніду Мухіну за організацію та фінансову підтримну Конференції
Лідії Кравченко  за сприяння у проведенні конференції та за
розвиток української освіти у Латвії, яка є потужним фактором збереження національної ідентичності українця
Ніні Квітницькій за сприяння у проведенні конференції