Неодноразово Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» вітав у своїх стінах бажану гостю і близького друга Роксоляну Тим’як-Лончину, яку радо зустрічав і сьогодні (18 березня 2011 року).

Ми знайомі з пані Роксоляною як із фотомитцем з Чикаго (США), який через свої світлини, зроблені під час подорожей Україною, підіймає важливі питання української мови та культури. На Батьківщину своїх предків пані Роксоляна приїжджає не лише для того, щоб фотографувати. Її діяльність спрямована на допомогу неповносправним дітям з інтернатів. Під час останньої зустрічі у відвертій розмові пані Роксоляна поділилася своїми враженнями про відвідини кількох дитячих інтернатів в Україні, розповіла про жахливі умови перебування дітей у цих закладах, про критичний стан їхнього здоров’я. Побачивши все це на власні очі, пані Роксоляна з однодумцями поставили собі за мету вивести дітей з гострого стану недоїдання. Ця проблема надихнула пані Роксоляну на сприяння у перекладі на українську мову та виданні книги «Ланцюжок харчування» у співавторстві Чері Фрейкера, Лаури Уелберт та Марка Фишбейна.

Знаючи, що пані Роксоляна всім серцем вболіває за все українське і її великим бажанням є розбудити любов і пошану до української мови в Україні та в діаспорі, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська подарувала гості першу частину трирівневого посібника з української мови як іноземної «КРОК-1», створеного працівниками Інституту – Олесею Палінською та Оксаною Туркевич.