Науковий співробітник МІОК Олеся Палінська взяла участь у роботі Всеросійського майстер-класу вчителів рідних, включно з російською, мов, що проходив у Москві 21-24 листопада 2011 року.

Цей захід був організований такими державними структурами РФ, як Міністерство освіти і науки, Міністерство регіонального розвитку, комітет Держдуми у справах національностей, а також авторитетними науковими установами – Федеральним інститутом розвитку освіти, Інститутом національних проблем освіти. Організатори цього щорічного заходу ставлять за мету розвиток творчої активності педагогічних працівників в оновленні змісту освіти, підтримку нових технологій в організації освітнього процесу, ріст професійної майстерності, підвищення методичної культури, формування активної громадянської позиції педагогічних працівників, підвищення статусу вчителів рідних мов.

Про свою участь у заході заявили вчителі із 42 суб’єктів РФ. Всього з республік, країв та округів РФ прибуло понад 150 осіб, у тому числі представники регіональних ЗМІ.

Майстер-клас став яскравою подією в освітньому житті Росії, і не лише завдяки різноманітності продемонстрованих на ньому методик та авторських підходів до викладання: кожен учасник конкурсу представляв свій регіон, а також національний костюм, тому тут можна було побачити як традиційні російські сарафани, так і бурятські дегели, адигейські сукні з довгими нарукавниками, башкирські сакмани… Представники кожного регіону намагалися підкреслити свою самобутність, глибину традиційної культури, якої вони навчають своїх учнів на уроках рідної мови.

У програмі конкурсу вчителі представляли свою візитівку «Мій регіон, моя школа, моя професійна діяльність», показ національних строїв «На подіумі – національний костюм», 10-хвилинний відеоролик уроку із застосуванням методичних прийомів, що дають можливість вивчати рідні і російську мову на основі діалогу культур, а також коментар до уроку. Вчителі мали можливість продемонструвати свої педагогічні вміння, а також методичні напрацювання.

Науковий співробітник МІОК Олеся Палінська, що брала участь у майстер-класі поза конкурсною програмою, у своєму виступі розповіла про стан вивчення російської мови в Україні й української – в Росії, а також виклала основні принципи у вивченні мови як рідної в умовах діаспори. Велике зацікавлення слухачів викликала інформація про навчальні посібники, розроблені у МІОК – серію «КРОК», книгу для читання «Мандрівка Україною», аудіокнигу «Автостопом по Україні», а також про інші форми роботи – проведення літніх шкіл, семінарів, конференцій.