4 листопада 2011 року у Львівській політехніці відбувся круглий стіл з питань міжнародної освіти за сприяння канадської консалтингової фірми «Група Провіденс» та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК). МІОК презентував  «Групу Провіденс» як альтернативний шлях отримання міжнародної вищої освіти. «Група Провіденс» – це комерційна фірма з великим досвідом роботи у галузі міжнародної освіти та навчальних програм, яка працює на підставі підписаних угод з вищими навчальними закладами Канади та з Торонтською регіональною шкільною радою. Програми призначені для школярів, студентів, дорослих, які хочуть вивчити англійську або підвищити кваліфікацію.

Директор МІОКу Ірина Ключковська представила аудиторії Володимира Паславського – президента «Групи Провіденс», представника української діаспори в Канаді, який розповів про важливість міжнародної освіти, роботу своєї компанії, власне бачення співпраці з Україною. «Зараз в глобальному світі йде боротьба за людські кадри, людські ресурси. Найлегший спосіб вдосконалити ці ресурси – через освіту, в тому числі через міжнародну освіту. Міжнародна освіта – це доступ до інновацій, доступ до найновішої технології та практики», – ствердив пан Паславський.

У свою чергу, Ірина Ключковська підкреслила, що стажування, навчання і співпраця з освітніми закладами за кордоном є шансом для української молоді набути нового досвіду й імплементувати його в Україні. При цьому дуже важливо, щоб студенти, які поїхали за кордон, поверталися в Україну, збагачені новими знаннями.

У круглому столі взяли участь депутат Львівської обласної ради Ігор Стефанишин, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків НУ «Львівська політехніка», член Національної комісії з питань реформування освіти Юрій Рашкевич, член світової асоціації юристів Борис Мудрий, завідувач кафедри іноземних мов НУ «Львівська політехніка» Наталія Мукан,  викладачі та студенти.

Як зазначив проректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Рашкевич, головне для студента, який збирається на навчання за кордон, попередньо нав’язати контакти з викладачем у конкретному університеті, який буде зацікавлений у залученні цього студента до реалізації наукових проектів.

Депутат Львівської обласної ради Ігор Стефанишин відзначив, що міжнародна освіта – це найприродніший і непрямий спосіб сприяння реформам освітянської системи України та створення мостів з іноземними партнерами.

Під час круглого столу також було представлено проект «Крок до України», прикладом реалізації якого є літні школи для українців, які живуть за кордоном. Зважаючи на те, що українська діаспора в Канаді надзвичайно численна, було запропоновано співпрацю щодо цього проекту, яка передбачає обмін викладачами.

До розмови активно долучилися студенти. Цікавились, які саме послуги надає компанія. Жваву дискусію викликали питання про вартість навчання і чи є можливість здобути якісь гранти на безкоштовну освіту, чим ця програма відрізняється від інших до неї подібних.

«Наші послуги охоплюють повний процес від вибору програми, заповнення анкет та всіх необхідних документів аж до приїзду нашого клієнта в Канаду, – розповів Володимир Паславський. – Ми продовжуємо надавати консультативну та інформативну підтримку студентам і школярам протягом їх навчання в Канаді». Також пан Паславський розповів, що все навчання здійснюється на комерційній основі, проте консультації, які фірма надає потенційним студентам, – безкоштовні.