Закінчилася робота ІІ Міжнародної школи української мови та культури «Крок до України», яка тривала у МІОК з 3 по 16 липня 2011 року. Цього року у зв’язку з кризами, політичною нестабільністю та іншими несприятливими факторами студентів було лише двоє, але, незважаючи на це, школа відбулася – адже кожен, хто хоче зробити крок до України, ближче познайомитися з її мовою, культурою та побутом, знаходить у МІОК розуміння і підтримку.

Окрім традиційних уже мовних занять, на яких викладачі використовували підручники та посібники, укладені у МІОК – «КРОК-2», «Мандрівка Україною», – студенти мали змогу зануритися у мовну стихію Львова, міста з багатою історію та культурою. Цьому сприяли і численні екскурсії – оглядова прогулянка містом, відвідання Шевченківського гаю, дегустація знаменитого львівського пива і львівської кави, екскурсія замками Львівщини. Але найбільше студентам припала до душі та особлива теплота і сердечність, якою сповнене все у Львові – і вулиці, якими можна гуляти годинами, і велелюдні базари, і маленькі крамнички, і навіть академічна установа – МІОК, який на ці дні перетворився на затишний дім, де було приємно і комфортно і навчатися, і просто спілкуватися за горнятком кави.

Студенти повезли зі Львова не лише нові знання з української граматики, історії України, етнографії чи кіномистецтва. Найголовніше, що вони взяли тут, у Львові, за ці два тижні, – це особливе почуття до України і Львова, яке міцно вкорінюється в серці і вже ніколи не відпускає.

Команда літньої школи:

Олеся Палінська, Оксана Туркевич – мовні заняття
Галя Шміло – український кіноклуб
Оля Пташник – етномайстерня
Богдан Сиванич – екскурсія Львовом
З відгуків студентів

Катерина Коваль (Франція, Париж):

Мені було приємно тут перебувати і з вами захоплюватися Львовом. Підручники дуже добрі, цікаві і якісні. Документальні фільми цікаві і гарно пояснені професоркою наперед з лексикою. Чай на перерві – дуже гарна ідея, щоб спілкуватись.

Ксенія Дрозд (Мінськ, Білорусь):

Гарна продумана організація, щільна та дуже цікава програма навчання. Сподобалася своя методика викладачів, свій особистий підхід до навчання студентів, який виявився дуже ефективним. Ніколи не бачила такої кількості справжніх українських фільмів та ніколи не чула про деякі з них. Заняття з етнографії стали екскурсом до української історії, яка є дуже багатою та цікавою.