15 квітня в Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою відбувся семінар та майстер-клас з українознавства для студентів, які вивчають україністику у Варшавському університеті. З огляду на важливість таких заходів для популяризації України та поширення української мови у світі МІОК радо відгукнувся на пропозицію Варшавського університету організувати для студентів цикл практичних занять з української мови, максимально наближених до програми робочого дня Літньої школи «Крок до України».

На офіційному відкритті семінару, яке відбулося у 204 аудиторії Головного корпусу Львівської політехніки, гостей з Варшави привітав проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Роман Корж та директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська. Від імені польської делегації виступила Зузанна Барц, яка розповіла про українознавчі студії у Варшавському університеті, зацікавлення студентів і висловила подяку МІОКу.

Наукові співробітники МІОКу Галина Темник та Богдан Сиванич презентували проекти Інституту, завдяки яким можна вивчати українську мову як іноземну, – навчальний сайт «Крок до України» та Літню школу українознавства «Крок до України».

Завершилася урочиста частина заходів екскурсією Головним корпусом НУ «Львівська політехніка», яку провів Богдан Сиванич. Під час екскурсії студенти оглянули Галерею ректорів Львівської політехніки, відвідали Актову залу та вшанували пам’ять професорів, загиблих на Вулецьких пагорбах у 1941 році.

Після екскурсії гості з Варшави були поділені на групи відповідно до рівня володіння українською мовою і вирушили до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, де україністи МІОКу провели навчальні заняття та семінари з української мови як іноземної. На заняттях студенти мали змогу більше довідатися про Україну, навчитися нових українських слів і зворотів, поспілкуватися на тему української політики, побавитися в цікаві мовні ігри.

На завершення гості з Варшави взяли участь у майстер-класі українських танців у Народному домі «Просвіта» Львівської політехніки, на якому не лише дізналися про найбільш популярні українські народні танці, а й спробували їх затанцювати.

МІОК надалі відкритий до співпраці і чекає на студентів, які бажають вивчати українську мову та культуру.

Публікуємо декілька відгуків про навчальні заняття в МІОКу:

Щиро дякую за ці заняття. Переконана, що завдяки ним студенти не лише мали можливість попрактикувати свої мовні вміння, а й отримали багато цікавої інформації про Україну.

Вікторія

Мені дуже подобалися ці заняття. Я могла покращити свої мовні знання і дуже симпатично провела час. Дуже цікаво, що ми обговорили актуальні теми сучасного світу.

Маріетта

Мені дуже сподобалися заняття. Думаю, що був дуже добре вибраний план: спочатку ми познайомилися з найцікавішими пам’ятками, потім декілька важливих мовних фраз і зворотів і пісня. На жаль, заняття тривали лише декілька годин. Я впевнена, що якби вони були довші і тривали кілька днів, я багато би навчилася.

Анна