IKУ 1992 р. з ініціативи Ірини Калинець – народного депутата України першого скликання, відомої письменниці та громадського діяча – було створено Міжнародний центр освіти, науки і культури, який згодом, за наказом Міністерства освіти України № 468 від 30 грудня 1998 року та наказом ректора Національного університету «Львівська політехніка» № 24-10 від 21 квітня 1999 року, став Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК).

Відповідно до цих наказів Інститут був створений з метою розширення діяльності у сфері співпраці з вищими закладами освіти, зміцнення освітньо-культурних зв’язків з українською діаспорою.

Діяльність Інституту регламентується Положенням про Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» та здійснюється згідно з чинним законодавством.

МІОК співпрацює з Міністерством освіти і науки України, Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури й туризму України, Світовим Конґресом Українців, Європейським Конґресом Українців, Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій, багатьма державними структурами в Україні та українськими громадами у світі.

Ми завше будемо зберігати світлу пам’ять про професора Юрія Рудавського, ректора Львівської політехніки, який вірив, що Україна буде сильною своїми дітьми в Україні і поза нею, і тому дбав про розвиток нашого Інституту.

Ми дякуємо Ректору університету, професорові Юрію Бобалу за глибоке розуміння важливості наших справ, постійну дієву підтримку, без якої ми не були б такими успішними. Ректор Юрій Бобало – це зразок керівника вищої школи, який дбає не лише про високий рівень професійної підготовки студентів, але й постійно піклується про їхній духовний розвиток. Справжній дух демократії, свободи, гуманізму у найвищому сенсі цього слова витає у стінах Львівської політехніки.

МІОК – одна з перших інституцій нашої держави, перша ластівка незалежної України, що покликана слугувати єднанню світового українства.

І ми чесно, крок за кроком, щоденною нелегкою працею, тихою сапою прокладаємо свою борозну на нашому спільному українському полі, твердо знаючи, що заколоситься воно щедрим добірним урожаєм.

МІОК – це серце, сповнене любові до всього українського.
МІОК – це душа, відкрита для світу і для кожного, хто потребує нашої допомоги.
МІОК – це сила, здатна творити, єднати, добиватися свого. І сила ця – люди, закохані у свою роботу, працьовиті, творчі, невтомні.

13 квітня 2010 року ми вперше у світі посадили Сад світового українства – символ духовної єдності українців з різних континентів нашої планети. По-перше, це красиво – весною він буде цвісти. По-друге – українці з кожної країни матимуть своє дерево, яке сягатиме корінням у рідну землю і плодоноситиме. Люди, що приходитимуть у Сад, зможуть побачити і переконатися, що Україна не завершується на своїх кордонах. Український простір переступив їх і сягнув усіх континентів, на яких живуть і працюють 20 млн. українців. Це вони своєю працею і стараннями утверджують добре ім’я нашої Держави у країнах свого проживання. Україна мусить пізнати своїх синів і дочок, що не загубилися у світах і впродовж століть відчувають та плекають своє українство. Саме над цим ми й працюємо. Зроблено чимало. Про наші справи, великі й малі, читач довідається з книги “МІОК 2005-2010: Хроніка діяльності”.

Що дає нам наснагу? Віра в успіх справи, якою займаємося. Віра в Україну.

Директор

кандидат педагогічних наук, доцент
Ірина Ключковська