Реалізовуючи культурний напрям своєї діяльності, МІОК стоїть на засадах, що культурні надбання Світового українства є, насамперед, надбанням України та інтегральною частиною історії й культури нашої держави. У рамках проекту «Культура єднає», мета якого полягає у створенні об’єднавчої інтелектуальної платформи для представників навчальних, наукових та культурних середовищ України й української діаспори, МІОК на високому академічному рівні реалізує презентації досягнень національної культури та обміну культурними досвідами.

Ми ставимо перед собою завдання на новому рівні презентувати та інтегрувати культурні здобутки Світового українства у сучасний соціокультурний та медійний простір України і світу, відкривати для українського суспільства імена видатних діячів Світового Українства у ділянках культури та мистецтва, популяризувати українську мову, історію, культуру в Україні та світі. Також, за ініціативи МІОКу, з метою зустрічі з молоддю та громадськістю Львів відвідали духовні провідники Українського народу Любомир Гузар, Патріарх Філарет та Блаженніший Святослав.

З нагоди 200 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка МІОК започаткував проект «Наша Шевченкіана», метою якого є проведення комплексу культурно-мистецьких заходів із вшанування творчості Великого Кобзаря, а також висвітлення інформації про перебіг приготувань, ювілейних заходів та святкувань в Україні та світі.