11 квітня 2013 року, у Львові у Палаці Потоцьких Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» презентував вернісаж українських митців із Бразилії, Швейцарії та Польщі.

До Львова з прем’єрою двомовної п’єси «Смішний святий» завітали її автор – Віра Вовк, письменниця і поетеса з Бразилії, почесний член Нью-Йоркської поетичної групи, член Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Зоя Лісовська, талановита художниця зі Швейцарії, щорічний учасник престижних лондонських виставок Royal Academy of Art, Тадей Карабович, український письменник та перекладач із Польщі, професор Люблінського університету ім. Марії Склодовської-Кюрі.

З перших хвилин зустрічі переповнена велична зала Палацу Потоцьких, яка зібрала чи не всю  творчу інтелігенцію Львова, студентів університетів, школярів, шанувальників поезії та мистецтва, завмерла, вслухаючись у слова   п’єси  Віри Вовк «Смішний святий», яку блискуче зіграли студенти  театральної студії «Хочу» Народного дому «Просвіта» Львівської політехніки.

Зі словом про гостей події виступили  присутні письменники, громадські діячі і лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка – Роман Лубківський та Ігор Калинець. Схвильовано слухачі  сприйняли й спів поезії   Віри Вовк у виконанні етногурту «Ойкумена».

За словами Віри Вовк, ця зустріч стала для неї справжнім святом, адже, як зазначила поетеса: «Надзвичайно гарно знову відвідати Львів, відчути його енергетику та велич, порозмовляти рідною мовою». Місто було і залишається для письменниці справді особливим, адже саме тут, у соборі святого Юра, її охрестили, тут, вона прийняла перше святе причастя. Такі речі назавжди залишають відбиток у душі та серці людини.

Проте кульмінацією події були слова Віри Вовк, адресовані українській молоді: «Найважливішими для мене є молоді люди. Я хочу бачити українську молодь успішною, щасливою, щоб у неї завжди було світле майбутнє. Знаю, що ви живете в складних обставинах, що порівнюєте себе з однолітками із Заходу, які мають кращі можливості для навчання та працевлаштування. Та не потрібно розчаровуватися. Ви повинні знайти в собі життєдайну силу. Не оглядайтеся ні на кого. Саме молоде покоління може врятувати Україну від неморальності, корупції, лінивства, адже це єдина дорога до самозбереження», – поділилася письменниця.

Зазначимо, що подія відбулася напередодні вручення Вірі Вовк премії «Глодоський скарб», заснованої Григорієм Гусейновим, письменником та головним редактором журналу «Кур’єр Кривбасу».

«Ми, працівники МІОКу, щасливі тим, що маємо можливість бачитися, спілкуватися і листуватися з Вірою Вовк та Зоєю Лісовською, дивовижними творчими особистостями,  посестрами, які пронесли свою дружбу крізь  простір і час і  явили нам зразок глибокої духовності та любові  у  творчості та у  житті. Сьогодні радістю спілкування ділимося з львівською громадою.  Презентація двомовної п’єси Віри Вовк – це гарна можливість осмислити феномен української культури у світовому часопросторі, де так легко і невимушено зустрічаються у своїй творчості українські митці з Бразилії, Швейцарії та Польщі, коли автор, ілюстратор та перекладач з різних континентів розмовляють мовою української культури», – зазначила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська.

Напередодні події було оголошено конкурс на краще питання до Віри Вовк. Право поспілкуватися з поетесою та Зоєю Лісовською у кав’ярні «Фраєрка» випало Тарасові Пацюркові, студентові першого курсу Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. До розмови долучаться працівники МІОКу Богдан Сиванич, ведучий події, Андрій Яців, Оля Пташник та Галина Темник, які готували Вернісаж двомовної п’єси Віри Вовк «Смішний Святий».

Тож побажаємо їм гарного та приємного спілкування за філіжанкою кави!