У п’ятницю, 11 серпня 2017 р., до Львова завітали представники  Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентинській Республіці, організації, яка вже майже сто років гуртує українців Аргентини та працює для поширення та популяризації національної культурної спадщини українського народу у цій країні.

Свій перший візит до України просвітяни розпочали з відвідин Національного університету «Львівська політехніка», де у складі шести осіб, а саме Романа Назарика, секретаря товариства, та членів Управи «Просвіти»: Романа Данилишина, Юрія Ромчика, Петра Маслюка, Сергія Яремка та Петра Юзичука, зустрілися з Володимиром Павлишем, першим проректором Університету та Іриною Ключковською, директором МІОКу.

У рамках зустрічі було обговорено низку важливих питань стосовно необхідності налагодження співпраці держави Україна з українською громадою в Аргентині, яка за останніми оцінками налічує близько 300000 українців, перспективних проектів у ділянці освітнього та культурного обміну, учасниками якого можуть стати університети Аргентини та Львівська політехніка, а також було відзначено приклади ефективної співпраці МІОКу з Українським культурним товариством «Просвіта», зокрема проведення навчально-методичного семінару «Навчання української мови як іноземної» для вчителів українських суботніх шкіл у м. Буенос-Айрес, куди на запрошення «Просвіти» їздила Олеся Палінська, старший науковий співробітник Інституту, інтенсивного курсу української мови для учнів та студентів в Аргентині, а також наукового семінару на тему «Українці Аргентини» в МІОКу.

Учасники зустрічі висловили переконання, що багаторічна співпраця, що була започаткована ще у 2012 році між українським товариством «Просвіта» Аргентини з одного боку та МІОКом і львівськими політехніками з іншого буде продовжуватися і надалі.

Після зустрічі з першим проректором представники товариства «Просвіта» Аргентини відвідали МІОК. Гості розповіли про майже столітню  діяльність товариства «Просвіта», а також зазначили,  що цього року в Аргентині відзначають 120 років від першої хвилі імміграції українців. Важливим є те, що МІОК тривалий час співпрацює із товариством «Просвіта» у Аргентині, а в українських школах активно використовуються підручники, розроблені в нашому Інституті. Під час зустрічі працівники МІОКу розповіли про освітній напрям діяльності Інституту, зокрема презентували  освітній портал «Крок до України» та літню школу україністики.

На зустрічі була присутня також Надія Любомудрова – заступник голови товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Національного університету «Львівська політехніка». Надія Любомудрова розповіла про підготовку заходів з нагоди відзначення 150-ліття діяльності товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Національного університету «Львівська політехніка» та запросила просвітян з української Аргентини до співпраці.