23 серпня 2013 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій виступив з вітанням перед учасниками IV Конґресу Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету “Львівська політехніка” на тему: “Світове українство як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті”.

Цього року на Конґресі МІОК, співорганізатором якого ставСКУ, було надано увагу розвитку української освіти, мистецтва і культури, питанням, що пов’язані з трудовою міграцією України, та Шевченківській тематиці.

“Я вірю, що нинішній Конґрес МІОК буде сприяти подальшiй консолiдацiї світового українства та помножить Ваші сили у вирішенні важливих українських справ для зміцнення Української держави в світовому просторі,” – заявив Евген Чолій.

Від імені СКУ Евген Чолій також висловив подяку МІОК, а зокрема його директору Ірині Ключковській, за велику працю, відданість та співробітництво в організації Х Світового Конґресу Українців.

Контакт зі ЗМІ: Ірина Мицак

СВІТОВИЙ КОНҐРЕС УКРАЇНЦІВ


Преосвященні владики! Всечесніші отці! Хвальна Президіє! Шановні учасники IV Міжнародного Конґресу!

 

Від імені Світового Конґресу Українців щиро вітаю Вас з початком IV Міжнародного конґресу, який Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою, чи МІОК, присвячує темі світового українства як чиннику утвердження України у міжнародній спільноті.

Факт, що ця тема вже четвертий раз підряд є в центрі уваги таких Конґресів, говорить сам за себе – вона є актуальною і важливою як для українців в Україні, так і для української діаспори, яка живе з Україною в своєму серці  та вболіває за її майбутнє.

Світове українство, що сьогодні представлене практично у всіх куточках світу, має не лише великий потенціал, але й великий досвід у просуванні національних інтересів своєї історичної Батьківщини на світовій арені, зокрема в стосунках з країнами свого проживання та з високими міжнародними інституціями.

Серед прикладів такої праці – прискорення визнання незалежності  України в 1991 році багатьма країнами проживання української діаспори. Як, між іншим, підтвердив тодішній Прем’єр-міністр Канади Брайєн Малруні, однією з причин того, що Канада першою з Західних держав визнала незалежність України, стало зобов’язання перед українською канадською громадою, яка прагнула почути голос підтримки від Канади.
Важливим напрямком діяльності СКУ та його складових організацій упродовж тривалого часу було сприяння Україні у її входженні до світового співтовариства, а зокрема ліквідації в 1997 році поправки Джексона-Веніка для встановлення нормальних торговельних стосунків із США та вступу України у 1998 році до Світової організації торгівлі.

СКУ також долучився до парафування  Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та до лібералізації візового режиму для громадян України, що подорожують по країнах ЄС. А тепер ми ведемо активну працю у просуванні серед міжнародної спільноти  підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту країн “Східного партнерства” у Вільнюсі в листопаді цього року.

Нинішній Конґрес проходить у критичні для України дні, коли вирішується, чи Україна збереже свою незалежність і буде розвиватись як дійсно демократична європейська держава, чи під тиском “русского міра” та зацікавлених внутрішніх сил змінить свій вектор руху в цілком протилежний бік, що загрожує їй новітньою окупацією.

Цього літа Львів став центром різних заходів за участю численної української діаспори, яка зібралася на духовній Батьківщині, щоб саме в цей нелегкий час заявити про свою солідарність з українським народом та про своє бажання спільно працювати для утвердження України як незалежної та справді демократичної європейської держави.

Протягом 3 попередніх днів, під час X Світового Конґресу Українців, делегати українських громад з понад 30 країн світу разом з представниками України виробили шляхи мобілізації світового українства, яка є необхідною для зміцнення національного духу та досягнення спільних цілей. Ми також встановили шляхи співпраці у підтримці євроінтеграційних прагнень українського народу та в поширенні в світі історичної правди про Голодомор – геноцид 1932-33 рр.

На черзі денній нинішнього Конґресу МІОК є 2 важливі конференції, які порушать актуальні питання розвитку української освіти, культури і мистецтва, історії, трудової еміграції та шевченківську тематику, пов’язану з відзначенням наступного року 200-ліття від дня народження нашого українського пророка Тараса Шевченка.

Впевнений, що актуальність цих тем та Ваше бажання знайти спільні шляхи для їх розв’язання є запорукою цікавих і змістовний дискусій та нашого майбутнього успіху.

Мені приємно відзначити, що в рамках розпочатої у 2008 р. співпраці, Світовий Конґрес Українців підтримав ініціативу МІОК та став співорганізатором як попереднього, так і нинішнього Конґресу.

Користуючись нагодою, хочу висловити щиру подяку директору Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою пані Ірині Ключковській та всьому колективу за зацікавленість і вивчення проблем української діаспори та розбудову з нею освітньо-культурних зв’язків, за цінну співпрацю зі Світовим Конґресом Українців, а також за великі зусилля в проведенні цього Конґресу.

Я вірю, що нинішній Конґрес буде сприяти подальшiй консолiдацii світового українства та помножить Ваші сили у вирішенні важливих українських справ для зміцнення Української держави в світовому просторі.

Львів, 23 серпня 2013 р.

Евген Чолій Президент СКУ

Опубліковано з сайту СКУ