20 квітня 2012 року до Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою завітала Віра Вовк, українська письменниця з Бразилії, та Зоя Лісовська, українська художниця з Швейцарії. На зустрічі були присутні не лише працівники МІОКу, а й студенти Російського гуманітарного університету, які проходять стажування у Львівській політехніці, та поет Ігор Трач з дружиною.

Здається, як один день минув рік з попередньої зустрічі з подругами-мисткинями, та за цей час відбулась не одна подія як у житті наших гостей, так і в МІОКу. Гості залюбки розповіли про своє життя, про те, як опинилися за кордоном.

Віра Вовк розповіла про нові книги – збірки нечемних, за словами авторки, віршів «Вар’яції на тему кохання» та «Абеткова одиниця», а також про збірку «Чар-писанка», яка напередодні з’явилась в МІОКу. З яскравих вражень останнього часу, якими поділилась поетка, були літературні читання, які відбулися з ініціативи молодого дипломата Ростислава Троненка у кришталевій залі Палати Устя (Бразилія). На вечорі звучала українська, португальська та бразильська поезія з перекладами у виконанні Віри Вовк, Посла України у Бразилії та акторів. Під час візиту до Львова Віра Вовк працює над листуванням її батька з митрополитом Андреєм Шептицьким та готує передмову до цього видання.

Зоя Лісовська приїхала в Україну не лише відвідати рідну землю, до якої постійно відчуває поклик вернутись, а й у справі видання монографії про батька – художника Роберта Лісовського, над якою працює професор Роман Яців, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв. У Львові пані Лісовську чекала справжня несподіванка: десятикласниця з Дніпродзержинська, яка досліджує життя і творчість Роберта Лісовського, приїхала до Львова і привезла з собою багато цікавих матеріалів про художника.

Після візиту до Львова Віра Вовк та Зоя Лісовська планують відвідати Київ, де запрошені на інтерв’ю з Василем Герасим’юком, побувати у Мюнхенському університеті, де Вірі Вовк вручатимуть звання почесного доктора Honoris Causa. Віра Вовк як справжня поетка на захоплення публіки такою гарною подією відповіла, що краще б проміняла нагороду на одного доброго вірша, бо він безсмертний. А ще у планах – багато подорожей та мистецьких акцій.

На зустріч Віра Вовк привезла дарунки – книги для українських громад в Росії. Ірина Ключковська, директор МІОКу, подарувала шановним гостям книги про діяльність Інституту з 2005 до 2010 рр., запропонувала презентувати видання чи інші творчі роботи мисткинь у Львові та зачитала нову поезію Віри Вовк із збірки «Чар-писанка». Завершилась зустріч словами вдячності та зверненням Віри Вовк до молоді: «Молоді – ви наша надія. Україна буде такою, якою будете ви!»

Прес-служба МІОКу