22 жовтня 2013 року Оксана П’ятковська, науковий співробітник МІОК, взяла участь у роботі Міжнародного семінару «Migration issues in Eastern Europe. Special focus: Ukraine», що проходив у Києві в приміщенні конференц-залу готелю Радіссон Блу.

Семінар відбувся у рамках реалізації дослідницького проекту Карім-Схід (CARIM-East), організованого за фінансової підтримки Європейського Союзу. Карім-Схід – консорціум прикладних досліджень з питань міжнародної міграції. Цей проект є частиною роботи Центру Міграційної Політики (Migration Policy Centre), який займається поглибленим дослідженням глобальної міграції та сприяє управлінню міграційними процесами на європейському рівні шляхом розробки, впровадження та моніторингу міграційної політики, а також оцінки впливу цієї політики на загальний стан економіки і суспільства.

Карім-Схід орієнтований на проведення масштабних досліджень міжнародної міграції з метою забезпечення завдань управління на рівні Євросоюзу. Діапазон дослідницьких проектів простягається від питань розвитку, впровадження та моніторингу політики, пов’язаної з питаннями міграції, до оцінки її впливу на економічні та суспільні інститути. Даний проект – спільна ініціатива Інституту Європейського Університету (European University Institute), Флоренція (провідна організація) та Центру міграційних досліджень (Centre of Migration Research) Варшавського Університету (організація-партнер). Карім-Схід – це перший міграційний наглядовий центр, зосереджений на країнах Східного Партнерства ЄС, і охоплює всі країни Партнерства: Білорусь, Україну, Республіку Молдову, Грузію, Вірменію та Азербайджан, а також Російську Федерацію.

Агнешка Вейнар (Флоренсія) та Анна Бара (Варшава) презентували базу даних, які вдалося отримати у процесі реалізації проекту, та її структуризацію за трьома модулями: демографічний і економічний, правовий, соціально-політичний. Кожен модуль містить зібрані статистичні матеріали, нормативно правові акти та аналітичні матеріали дубльовані англійською та російською мовами.

Оксана П’ятковська взяла активну участь в обговоренні результатів досліджень з питань міжнародної трудової міграції в Україні, що були представлені Олексієм Позняком, завідувачем відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, Катериною Іващенко, науковим співробітником Інституту соціології НАН України, та Ольгою Купець, незалежним консультантом з питань ринку праці, міграції та соціальної політики.

У результаті було налагоджено контакти з провідними науковцями у галузі міжнародної міграції з Центру міграційних досліджень Варшавського Університету та Інституту Європейського Університету, а також домовлено про співпрацю та участь європейських колег у майбутній конференції, яку планує проводити Міжнародний інститут освіти культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» навесні 2014 р.